Matrei, Kals am Grossglockner (933m - 2422m)

kraj: Tyrolsko

Matrei Matrei, Kals am Grossglockner

 
 
Vysoké jižní Taury patří k nejkrásnějším alpským oblastem. Horská střediska Matrei in Osttirol a Kals am Großglockner leží v sousedících údolích ve východním Tyrolsku a jejich okolí zčásti patří pod národní park Vysoké Taury. Nejbližším větším městem je Lienz a hlavní křižovatkou mezi zdejšími údolími město Huben.
Městečko Matrei leží na pomezí údolí Iseltal a Virgental. Zejména druhé z nich je jako stvořené pro pěší turistiku. Lasörlingská stezka táhnoucí se pod ledovci po jižní straně údolí je velmi dobře značená a udržovaná. Právě na ní začíná nejodvážnější podnik – čtrnáctidenní putování po národním parku se zastávkami v mnoha chatách. Po cestě je možné pokořit horu Lasörling a při malé zacházce také Großvenediger (3 674 m.n.n.), což se ovšem doporučuje pouze s průvodcem. Kdo se nechce pouštět do velkých dobrodružství, vyleze na bližší vrchol Zunig a pokochá se jezerem Zunigsee. Odtud je výborný výhled na velkou část parku a mnoho vzdálených vrcholů. Vodopády Umbalfälle na západním konci údolí, za vesnicí Prägraten, slibují ještě větší podívanou.
Kdo v Hubenu zabočí do údolí Kalsertal, dojede do obce Kals am Großglockner a dál až k úpatí této nejvyšší hory Rakouska. Její návštěva se doporučuje opět jen s průvodcem, ale jde o jedinečný zážitek. Opěrným bodem při výstupu je horská chata Stüdlhütte ve výšce 2 801 m n. m. Údolí se vyznačuje množstvím tematických a naučných stezek (např. o životě ve sněhu a ledu ad.). Zvláštní panoramatická trasa umožňuje výhled na 61 alpských třítisícovek. Některé informační tabule jsou popsány i Braillovým písmem pro nevidomé.
V městečku Matrei sídlí správa národního parku Vysoké Taury, a tak je zde skutečně snadné zajistit informace a služby spojené s parkem. Vedle brožur jsou k dispozici průvodci a audiovizuální programy. Celá oblast je tak po stránce infrastruktury velice dobře zajištěna a žádný turista nemusí mít obavu, že by volby této destinace jako letní dovolené litoval.
 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 535 km, od Brna 560 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
*****
Cykloturistika
***
Golf
Wellness
*
Adrenalinové sporty
**
Kultura & zábava
****
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Defereggental (A)
**
Lienzer Dolomi... (A)
**
Sillian (A)
***
Tauferer Ahrnt... (I)
***
Weißsee (A)
**

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.