Lofer (640m - 1670m)

kraj: Salcbursko

Lofer Lofer

Lofer je střediskem rakouského údolí Saalachtal u Salzburgu.Údolí nabízí spoustu překvapivých přírodních úkazů a leží stranou od dopravního ruchu.

Saalachtal skutečně zprostředkovává člověku pohled do minulosti. Ať už jsou to tři soutěsky u vesnice Weißbach a Lamprechtova jeskyně, které upomínají na prehistorickou dobu, nebo novější památky: pevnosti Kniepass a Pass Strub, zřícenina Saaleck. Když byla zřícenina ještě hradem, údajně v ní žil právě objevitel jeskyně, rytíř Lamprecht. Všechny chodby jeskyně mají dohromady délku 40 km, ačkoli zpřístupněných je pouze 700 m.
Z výše položených cílů stojí za zmínku hory Ochsenhorn a Hinterhorn
, oblíbeným opěrným bodem při výstupu je chata Schmidt-Zabierow-Hütte. Druhým dobrým tipem na výlet je Loderbichl, dosažitelný lanovkou. Na zdejších voňavých pastvinách se pase dobytek a vyrábí se zde skvělý sýr. Z vrcholu je nádherný výhled na okolní horská pásma.
Sportovní možnosti jsou zde poměrně omezené, na své si přijdou hlavně milovníci vodních sportů. Řeka Saalach a její ramena vytvářejí mimořádné podmínky pro kaniostiku, rafting a hlavně kajak – jedna z tratí je i součástí mistrovství světa. Na řece se ovšem najdou tratě všech stupňů náročnosti.
Zajímavou kulturní památkou je poutní kostel Maria Kirchenthal nedaleko obce St. Martin. Přímo v Loferu pak můžete v klasickém venkovském hostinci Knappenstadl ochutnat zdejší kuchyni.

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 416 km, od Brna 441 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
****
Cykloturistika
***
Golf
Wellness
**
Adrenalinové sporty
**
Kultura & zábava
***
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Berchtesgadene... (D)
**
Leogang – Saal... (A)
*****
Pillerseetal: ... (A)
***
Reit im Winkl (D)
***
Saalbach Hinte... (A)
****

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.