Lienzer Dolomiten (678m - 2278m)

kraj: Tyrolsko

Lienzer Dolomiten Lienzer Dolomiten

Oblast Lienzer Dolomiten se nachází v blízkosti hlavního města východního Tyrolska uprostřed pyšných Lienzských Dolomit. Město Lienz má přes 750 let dlouhou tradici. Lienz je kulturním střediskem a zároveň dopravním uzlem, soutokem řek Isel a Drau a setkává se zde několik horských pásem. Zdejší klima je mírné, i přes nadmořskou výšku převládá jižní vliv.
Oblast je zaměřena na kulturu a sport. V Lienzu je výborná paraglidingová škola. Z dalších možností se nabízí rafting, kajak, slaňování, golf nebo jízda na koni. Turistické cesty jsou vhodné jak pro pěší, tak pro cyklisty. Dolomity vede mimo jiné cesta, která byla v minulosti součástí Giro d’Italia.
Město a okolí se honosí památkami z nejrůznějších epoch civilizace. Tak například zbytky římského města Aguntum jsou nyní navštěvovaným archeologickým parkem. V Lienzu se nachází zámek Bruck im Lienz, v němž sídlí muzeum zdejšího výtvarného umění z přelomu 19. a 20. století. Další zámek Heinfels stojí v nedalekém Sillianu.
O rodinný program je zde také postaráno. V blízkosti města je rozhledna se zvěřincem, což ocení hlavně děti. V Asslingu je speciální park pro divoká zvířata, kde je možno pozorovat různé druhy, od orla až po divoké prase. Alternativou může být koupání v některém z jezer skupiny Neualplseen. I přes svou polohu je tu překvapivě teplé klima a po náročném výletě nabízí jezera jedinečnou příležitost k osvěžení.
Z turistických cílů je těžké si nevybrat – Lienz je obklopen čtyřmi horskými pásmy. Doporučují se zejména výlety na horu Schleinitz s výhledem na daleké horské masívy, až na slovinský Triglav. Cesta dál vede do pásma Schobergruppe, kde už je nutná zkušenost a dobrý orientační smysl. Dobrodruhům se ale odvděčí několika nádhernými vyhlídkami. Dalšími možnostmi jsou pásma Kreuzeckgruppe a Deferegger Alpen nebo naopak četná údolí. Kombinací lanovek (celkem se zde nacházejí čtyři) je možno ušetřit si převýšení až 1 500 m. Pro zájemce je připraveno speciální putování s horským průvodcem a lamou, která nese zavazadlo, případně i malé dítě.
Lienzer Dolomiten nabízí tedy dostatečnou dávku vyžití všeho druhu a je jen na turistech, zda se vydají do hor za panoramaty a koupáním, do města za sportem nebo půjdou třeba do muzea.

 
 
 

 

 
 
 

 

 
 

 

 
 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 585 km, od Brna 530 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
****
Cykloturistika
****
Golf
*****
Wellness
*
Adrenalinové sporty
****
Kultura & zábava
****
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
3 Zinnen (I)
***
Defereggental (A)
**
Heiligenblut (A)
***
Matrei, Kals a... (A)
***
Sillian (A)
***

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.