Leogang – Saalfelden (800m - 1914m)

kraj: Salcbursko

Leogang Leogang – Saalfelden

Leogang leží obklopen mohutnými hory vysokými cca 800 m v blízkosti Saalfeldenu mezi městečky Zell am See a St. Johann v Tyrolsku. Leogang je vzdálen asi hodinu cesty od Salzburgu. Toto táhlé místo je umístěno stranou rušných silnic a obklopeno krásnými pastvinami, což z něj dělá ideální místo na výlety a malá dobrodružství. Pravý faktor dovolené s bohatou nabídkou zde najdou především rodiny. Vedle různých sportovních a odpočinkových aktivit narazíte v Leogangu i na významné kulturní akce. Za zhlédnutí stojí Schaubergwerk, Bergbaumuseum s výstavou Bergheiligen stejně jako výstava Alfreda Kubina.

 

 

 
Vnořený mezi Pinzgauer Grasbergen a vrcholky Kalkhochalpen leží přímo v  srdci salzburského světa hor slunečná kotlina Saalachu . V jejím středu se nachází Saalfelden, příjemná rodinná oblast pro strávení dovolené – živá, mnohostranná a blízká k přírodě. Harmonická symbióza historicky vzrostlého trhu s dlouhou tradicí, hospodářského života a vynikající příroda kolem, zaručuje kvalitní rekreační hodnoty. V blízkosti města Saalfelden je možnost nákupů.
Další zajímavostí střediska je golfová oblast v Pinzgau se dvěmi golfovými kluby v Saafeldenu. Místo obklopené krásami alpských hor je perfektní pro milovníky golfu. V Leosu se dočkáte 400 km dlouhých značených cest pro turistiku. Stoupání je možné až do výšky 2 600 m.n.m. V oblasti je přes 740 km tratí pro horskou cyklistiku, kabinková lanovka s přepravou kol, nejlépe udržované a značené cesty pro cyklistiku a horskou cyklistiku všech stupňů obtížnosti. Relaxovat lze při rybaření a ideální odpočinek nabízejí blízké lázně Gastein. V blízkém Salzburgu je možno navštívit hrady, zámky, muzea, různé výstavy a mnoho další kulturních zajímavostí.
 

 

 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 449 km, od Brna 474 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

LANOVKY

Leogang: kabinová lanovka 1
Saalfelden: sedačková lanovka 1

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
****
Cykloturistika
****
Golf
**
Wellness
*
Adrenalinové sporty
***
Kultura & zábava
****
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Berchtesgadene... (D)
**
Kaprun - ledov... (A)
****
Lofer (A)
**

Ubytování ve středisku

Eggerhof.jpg
****
adf90b5338.jpg
****
Ski_Cirkus_Leogang_Tannenhof_pension1.jpg

Chcete zajistit jiné ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.