Klostertal (1000m - 2300m)

kraj: Vorarlbersko

sommerani.gif Klostertal

Nemáte rádi dovolenou se spoustou lidí okolo? Pokud hledáte něco nezapomenutelného pak je to právě v tomto kraji. Tento region je vhodný jak pro rodinnou dovolenou, tak i pro aktivní strávení volného času.

Klöstere am Arlberg

Tato malá vesnička leží na úpatí Arlbergu a nabízí svým návštěvníkům bohaté turistické trasy, které jsou vhodné i pro začátečníky či rodiny s dětmi. Cykloturistické trasy krásnou přírodou všech náročností, jsou lahůdkou i pro rekreační sportovce. Obě tyto možnosti aktivní dovolená zároveň nabízí jedinečnou příležitost, jak poznat zdejší přírodu a kochat se výhledy do okolí.

Pro odpočinek si můžete zarybařit či navštívit rašelinné jezero s divokou alpskou přírodou okolo. Pro příznivce golfu je k dispozici „green“ vzdálený asi 15 minut jízdy autem od Klösterle. Zdejší okolí je vhodné také pro nordickou chůzi.
Pro nejmenší je připraven kouzelný svět mědvědů a medvídků na hoře Sonnenkopf.

Dallas/Wald

Tyto malé vesničky svou polohou nabízí nepřeberné množství atraktivit. Pro milovníky vody je v letní měsících denně otevřeno koupaliště. Horolezectví si můžete vyzkoušet s instruktorem ve škole horolezectví. V okolí se nachází také spousta lezeckých tras. Ty zdatnější si mohou vyzkoušet i canoying. Tenisové kurty jsou k dispozic v Bludenzi.

Arlbergpass je také výchozím bodem motorkářů. Pokud by si vaše ratolesti chtěli užít koní, k dispozici jsou řízené vyjížďky. Informace o nich vám podá informační středisko.

Braz

Je výchozím bodem do Klostertal. Nabízí spoustu turistických cílů v okolí. Nedaleko od Braz se nachází chráněná krajinná oblast „Bödner Magerwiese“. Místo, kde se pěstují velice vzácné rostliny, dává krajině zvláštní ráz. Pěší výlet za fenoménem zdejší krajiny „Hohler Stein“ je sice tříhodinový, ale na jeho konci na vás čeká otvor ve skále 5 metrů široký a 7 metrů vysoký, který je důkazem, jaký vliv má na kámen zvětrávání.

 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 656 km, od Brna 693 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
***
Cykloturistika
***
Golf
****
Wellness
**
Adrenalinové sporty
***
Kultura & zábava
***
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Arlberg: Lech ... (A)
*****
Brandnertal (A)
***
Großes Walsert... (A)
***
Klosters (CH)
*****
Montafon (A)
****

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.