Kleinwalsertal (920m - 2030m)

kraj: Vorarlbersko

135e24644c.jpg Kleinwalsertal

Malé příhraniční údolí Kleiwalsertal, které je rakouskou enklávou spadající pod německou celní kompetenci, a tak dosažitelné pouze z německého Oberstdorfu, je nejkrásnějším vysokohorským údolím Alp. V tomto údolí leží ještě malebnější horské vesničky: Riezlern, Hirschegg, Mittelberg, Bad a slibují skutečně nezapomenutelný zážitek.

Všem nadšeným turistům je k dispozici na 150km značených turistických tras ve třech výškových stupních. Nebo můžete využít řízených túr po naučných stezkách. Nordická chůze je další variantou jak si vychutnat alpskou přírodu a zapotit se. V pozadí samozřejmě nezůstanou ani horská kola. Pro ně je tu připraveno osm tras a bikepark (charakterově se podobá BMX dráze).

Dobrodružství v horách – možnost jak si celá rodina či přátelé společně odpočinout v nádherných zákoutích Kleinwalsertal. Nebo si chcete vyzkoušet svou dovednost v lanovém centru? Co tak trochu adrenalinu? Určitě ho zažije při canoyingu nebo při lezení.

Pro děti je připraven bohatý program od návštěvy hasičů, přes vyprávění pohádek a loutkové divadlo až po návštěvu cirkusu. Děti jistě ještě potěší návštěva letní bobové dráhy.

V případě horkých letních dní osvěžení jistě najdete v Riezlern, kde je koupaliště s tobogánem a dalšími možnosti vodního vyžití. Pro milovníky wellness má řada hotelů v této oblasti ve svém vybavení saunu či parní lázeň. Pokud byste raději zkusili trochu jiný sport máte k dispozici třeba golf, minigolf, tenis nebo sportovní střelbu.

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 552 km, od Brna 755 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
****
Cykloturistika
****
Golf
Wellness
***
Adrenalinové sporty
****
Kultura & zábava
***
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Arlberg: Lech ... (A)
*****
Bregenzerwald (A)
***
Großes Walsert... (A)
***
Hörnerdörfer (D)
**
Oberstdorf (D)
***

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.