Kitzbühel a Kirchberg (800m - 2000m)

kraj: Tyrolsko

Kitzbühel a Kirchberg Kitzbühel a Kirchberg

Středisko Kitzbühel a Kirchberg zahrnující městečka Aurach, Reith a Jochberg patří bezpochyby k nejvyhledávanějším cílům Alp. Skvělá příroda, prominentní návštěvníci a světoznámost dávají městu titul, který mu rok od roku stále zůstává: Nejlepší z Alp.
Síť stezek dlouhá přes 750 km je přizpůsobena jak pro nordickou chůzi tak pro jízdu na kole. Oblíbená nordická chůze představuje optimální trénink vytrvalosti. Napíná ramenní a prsní svaly, posiluje svaly na rukou, odlehčuje kolenní, zánártní a kyčelní klouby a přitom je zábavná. Přes 500 km turistických stezek mohou využít také milovníci turistiky.
Sportovní vyžití je v regionu velice široké. V okolí Kitzbühelu se nacházejí čtyři golfová hřiště. GC Eichenheim, GC Kitzbühel Kaps, GC Kitzbühel Schwarzsee a Golf- und Landclub Rasmushof nabízejí výborné podmínky jen 5 minut jízdy autem od centra Kitzbühelu. Dohromady mají tato hřiště 54 různorodých jamek a jsou přizpůsobena všem typům hráčů – od začátečníků až pro ty nejnáročnější. V golfové škole vyučují zkušení profesionálové. Dalších 19 golfových hříští je umístěno v blízkém okolí.
Oblast Kitzbühelu nabízí mnoho možností ke koupání, plavání a samozřejmě i opalování. Mezi městečky Reith a Kitzbühel leží idylické Schwarzsee, jehož voda vybízí ke koupání a relaxování. Jezero o rozloze 8 ha a hloubce 8 m patří k nejteplejším a nejkrásnějším jezerům s možností koupání v Alpách. Jezero produkuje i rašelinné zábaly, které jsou nabízeny v Aquaareně. Co by kamenem dohodil od Schwarzsee se nachází romanticky položené Gieringer Weiher. Velice příjemně působí i lesní koupaliště Waldschwimmbad Jochberg s dětskými skluzavkami, hřištěm na plážový volejbal a stoly na stolní tenis je oblíbené sportovními nadšenci. Pro akčnější typy je vhodný areál Aquarena v centru Kitzbühelu, kde je připraven svět skluzavek, vodopádů, bazénů, saun apod.
Hory Wilde Kaiser, Steinplatte, Loferer Steingebirge a Rettenstein s množstvím skalnatých útvarů a lezeckých možností všech stupňů obtížnosti nabízejí horolezcům bohaté a nevyčerpatelné možnosti. Nejzajímavějším cílem je hora Wilde Kaiser se zvláště pevným vápencem a velice vyhraněnými lezeckými tratěmi. Horští vůdci oblasti Kitzbühel speciálně připravili některé lezecké tratě a vytvořili zvláštní stezky za účelem výcviku.
Událostí, která láká tisíce návštěvníků je mezinárodní turnaj TOP 20 ATP v tenise. Schází se zde tenisová elita z celého světa. Za zhlédnutí dále stojí květinová zahrada v Kitzbüheler Horn.
Pouhých 6 km od Kitzbühelu se nachází oblíbené prázdninové městečko Kirchberg in Tirol. Impozantní kostel na kopci uprostřed střediska tvoří dominantu celého města. Různorodá horská krajina, šarmantní tyrolská pohostinnost a jedinečné kulinářské umění jsou v Kirchbergu dlouhou tradicí.
V létě se nabízí turistům i cyklistům nedotčená příroda v jedné z nejbohatších sítí stezek s rozličnou náročností. Kolem Kirchbergu mezi horami a podél jezer se nachází udržovaná golfová hřiště.
Kirchberg se zaměřil zvláště na nový trend aktivního trávení volného času - nordickou chůzi. Nachází se zde také centrum nordické chůze Vitalarena Kirchberg. 13 běžeckých tratí přináší zábavu a pohyb mladým i starším osobám. Na 82 km značených tratí lze poznávat krásy okolí. Trasy jsou označeny třemi stupni obtížnosti. Pohyb a aktivní rekreace je nejefektivnější ve střední nadmořské výšce mezi 700 a 2 500 m n.m. Oblast dále nabízí 100 km turistických tras, 445 cyklotras, tenisová a squashová hřiště, jízdu na koni, minigolf, rybaření a paragliding.

 

Léto s Kitzbüheler Alpen Sommer Card

Karta umožňuje libovolné využívání 31 lanovek v Kitzbühelských Alpách bez dalšího poplatku. Lze ji zakoupit na dolních stanicích lanovek a kromě nich nabízí i řadu dalších slev až do výše 50%.

  • Slevy na vstupy na koupaliště, muzea, půjčovny sportovního vybavení
  • Slevy na vstupy do sportovních a wellness center
  • Výhodné ceny exkurzí
  • Sleva na vstup do zábavních parků a další

 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 451 km, od Brna 476 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

LANOVKY

Aurach: sedačková lanovka 1
Kirchberg: sedačková lanovka 1 kabinová lanovka 1
Kitzbühel: sedačková lanovka 2 gondola 1

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
****
Cykloturistika
****
Golf
****
Wellness
**
Adrenalinové sporty
****
Kultura & zábava
**
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Kaiserwinkl (A)
**
Wildkogel Aren... (A)
****
Pillerseetal: ... (A)
***
Wildschönau (A)
***

Ubytování ve středisku

Activ sunny_hotel.jpg (1)
****
Kirchberg_Kirchenwirthotel.jpg
***

Chcete zajistit jiné ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.