Katschberg (1066m - 2220m)

kraj: Korutany

..katsch.jpg Katschberg

Katschberg je ideální menší středisko vhodné pro idylickou rodinnou dovolenou. Sportovci v Katschbergu naleznou širokou paletu nabídky letních sportovních aktivit pro volný čas určené všem věkovým kategoriím.
Pohyb a odpočinek jsou ideální pro zbavení bolestí zad a osvěžení mysli. Krajina Katschbergu je pro tuto činnost jako stvořená. Také pohyb ve vyšších alpských nadmořských výškách je lékaři doporučován z důvodu správné cirkulace krevního oběhu, pro přirozenou látkovou výměnu a zvýšení počtu krvinek. Proto Katschberg nabízí svým návštěvníkům nespočet tras pro turistiku, nordickou chůzi a cykloturistiku. Nejznámější trasou je Rennweg, na které se každoročně koná výstava orchidejí.
Pro odpočinek se v okolí Katschbergu nachází spousta relaxačních center s různými wellness programy. Největší atrakcí je bezesporu tzv. Tschu-Tschu-Bahn. Vláček, který panoramatickou jízdou seznámí s krajinou Katschbergu. Tuto zdejší raritu uvítají především děti, kterým se nechce příliš chodit pěšky, nebo starší lidé, kteří si již nemohou dovolit dlouhé toulky krajinou. Vláček bývá v provozu od začátku května až do konce letní sezóny.
Jako v každém středisku i v Katschbergu se nachází golfová a tenisová hřiště, možnost rybaření v okolních říčkách a potocích a množství koupališť.


Léto s Kärnten Card

Umožňuje zdarma využívat více než 100 atrakcí, lákadel a služeb v celých Korutanech, např. plavbu lodí, lanovky, muzea, ZOO a přírodní rezervace, aquaparky, zábavní parky, vyhlídkové trasy aj. Zároveň získáte i slevu u více než 60 bonusových partnerů a slevu 50 % na autobus a vlak.
Kartu je možno zakoupit ve všech korutanských turistických centrech. Mnoho ubytovacích zařízení nabízí tuto kartu svým hostům zdarma po celou dobu pobytu.


Léto s KatschbergCard

  • 1x vstup zdarma: minigolf Tamsweg / St. Michael / Mauterndorf, vláček Tschu-Tschu-Bahn Rennweg, zábavní park Lungau, koupaliště Mariapfarr / St. Michael / Mauterndorf / Rennweg, lanovka Aineck Katschberg, hrad Mauterndorf, jízda na ponících Katschberg
  • další různé slevy: 50% - wellness centrum Samsunn Mariapfarr, 30% - hrad Finstergrün Ramingstein, 10% - zábavní park Katschberg, Paragleiten - Tandemflüge, Café Viva & Café Korni, kadeřnický salón Erika Tamsweg, pronájem elektrického kola Tamsweg, na nákup ve sportovním obchodě Sport Rest St. Michael / Mauterndorf nebo Sportfex St. Michael

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 631 km, od Brna 430 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

LANOVKY

Katschberg: sedačková lanovka 6 kabinová lanovka 2

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
***
Cykloturistika
***
Golf
**
Wellness
**
Adrenalinové sporty
**
Kultura & zábava
****
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Lachtal (A)
**
Lungau (A)
***

Ubytování ve středisku

Katschberg_Funimation_hotel.jpg
****

Chcete zajistit jiné ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.