Kaiserwinkl (1200m - 2820m)

kraj: Tyrolsko

Kaiserwinkl Kaiserwinkl

Oblast Kaiserwinkl se svým střediskem Kössen je typická střídáním hor, luk a lesů a množstvím přírodních zajímavostí. Vedle nádherné přírody nabízí také mnoho atrakcí pro sportovce a spoustu příležitostí k procházkám či vyjížďkám.
Lehké pěší i cyklistické trasy vedou okolo jezera Walchsee, náročnější pak samozřejmě do hor. Při slunovratu se pravidelně zapalují ohně na hřebenech hor a jejich siluety potom vystupují ze tmy. Zdejší krajina je plná překvapení – hory jsou na jedné straně strmé, na druhé kulaté, louky střídají bažiny. Vyhlášeným horským cílem je Pyramidenspitze, při výstupu na tuto horu je na výběr lehká - delší trasa, nebo kratší, ale velmi náročná. Říčka Tiroler Ache vyhloubila v horách údolí, jímž vedla v minulosti pašerácká stezka do nedalekého Bavorska. I ta je častým zájmem turistů.
Zmiňované jezero Walchsee je hojně využíváno pro vodní sporty, ale najdou se zde i oázy klidu pro koupání. Letní teplota jezera dosahuje běžně 24 °C. Co víc si přát... Pro aktivní milovníky vody je jako stvořená Tiroler Ache – ideální pro kajak. Zájemce o golf určitě přitáhnou zdejší hřiště, horolezce známé vrcholy Totenkirchl, Karlspitze a mnoho jiných. Exkluzivní nabídku má Kaiserwinkl pro paragliding – výjezd lanovkou na Unterberghorn a dlouhý skluz do malebného údolí. Dalším takovým místem je hora Unterberghorn, která se osaměle tyčí nedaleko střediska Kössen. Se svými teplými vzdušnými proudy, které dokážou padáky nadnášet i několik hodin. Ze vzduchu je pak na celou oblast nádherný výhled. Na přistávací ploše je velká obrazovka s live záběry z odletového stanoviště. Na horu vede lanovka. V Kössenu sídlí paraglidingová škola.
Kaiserwinkl bohužel nenabízí příliš mnoho kulturních zážitků, ale za návštěvu stojí například zvířecí park Wildbichl. Oblast je vhodná pro milovníky horolezectví, pěší turistiky i horského kola, méně pak pro rodiny, požitkáře nebo noční živly.
 
 
 

 

 

 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 465 km, od Brna 479 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
****
Cykloturistika
****
Golf
****
Wellness
*
Adrenalinové sporty
***
Kultura & zábava
**
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Kitzbühel a Ki... (A)
****
Pillerseetal: ... (A)
***
Reit im Winkl (D)
***
SkiWelt Wilder... (A)
****
St. Johann in ... (A)
***

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.