Olympia Skiworld Innsbruck (860m - 3150m)

kraj: Tyrolsko

018.jpg Olympia Skiworld Innsbruck

tvoří devět lyžařských středisek: Nordpark-Seegrube, Patscherkofel, Axamer Lizum, Muttereralm, Kühtai, Rangger Köpfl, Glungezer, Schlick 2000 a Stubai Gletscher.

Innsbrucké vesničky leží v nadmořských výškách od 590 m do 2020 m a jsou zasazeny do přírody velice jemně a harmonicky. Nabízí svým návštěvníkům širokou paletu sportovních aktivit či odpočinku.
 
Nordpark-Seegrube
„hory nebyly nikdy tak blízko“ Ničím nerušený klid, pulsující život města, nekončící zážitek z přírody, kulturní možnosti, tradice a modernost, to vše tu najdete. I když je to do Innsbrucku co by kamenem dohodil, toto středisko je vhodné především pro pokročilejší horolezce, kteří si tak mohou vychutnat fascinující sílu hor. Pokud jste sem přijeli užít si sluníčka a doplnit tak energii ani to nevadí. Výhled na Innsbruck je prostě k nezapomenutelný.
 
Patscherkofel
Vesničky v tomto regionu si i přes svou blízkost městu Innsbruck zachovaly svůj ráz a vy si je můžete užít se vším všudy. Od odpočinku až po sportovní zážitky na olympijské hoře Patscherkofel. Na tuto horu, která je výchozím bodem pro pěší túry, se dostanete kabinovou lanovkou. Panorama s více jak s čtyřmi sty vrcholky a nespočtem údolí je fantastický.
Za návštěvu určitě stojí nejvýše položená botanická zahrada. Od stanice lanovky je vzdálená pouhých 5 minut chůze. Najdete zde na 400 druhů alpských rostlin, z nichž většina je přísně chráněna.
 
Axamer Lizum
Má i v létě svým návštěvníkům co nabídnout, když je to nabídka především pro milovníky přírody a klidu. Je ideálním místem pro celodenní výlety a k dispozic je na 60km značených tras s nedotčenou alpskou přírodou a s typickou faunou a florou.
 
Muttereralm
Je rodinným střediskem s bohatou nabídku výletů, ať už pěších či na kole. Samozřejmě je zde myšleno i na fyzické možnosti návštěvníků. Muttereralm je místem odpočinku pro malé i velké. Můžete využít možnosti koupání, ratolesti si mezitím mohou narýžovat trošku zlata.
 
Kühtai
Je střediskem pro velmi náročné sportovce. Svou vytrvalost si můžete vyzkoušet na horolezeckých stěnách. Pěší turistika nabízí spoustu tras s různými náročnostmi až po túry po hřebenech hor. Vysoká nadmořská výška pomáhá velmi dobře lidem s alergií.
 
Rangger Köpfl
Je oblast obklopená horskými velikány, která čeká na milovníky přírody. Vhodná pro pěší turistiku, horkou cyklistiku, nordickou chůzi. Ale i pro partičku tenisu s přáteli či kuželky. Pokud toužíte po wellness, sauna či parní lázeň nechybí.
 
Glungezer
Užijte si překrásnou přírodu s největším borovicovým lesem Alp. Je to naučná velice dobře značená stezka s překrásným výhledem do údolí řeky Innu.
 
Schlick 2000
Toto horské údolí leží 20 minut od Innsbrucku. Středisko nabízí nepřeberné množství turistický a naučných stezek, horolezectví i pro děti i paragliding. Pro milovníky i začátečníky lezení je připraven Alpinerlebnisspark. A pokud se potřebuje osvěžit, udělejte tak u nejkrásnějšího alpského rybníčku. Zcela novou dimenzi túry zažijete na trasách pro pěší, na kterých se chodí naboso.
 
Stubai Gletscher
Blízko nebi, to je Stubaier Gletscher. K výstupu můžete využít horských stezek a nebo použít pohodlnější cestu kabinovou lanovkou s panoramatickým výhledem. Je to oblast věčného sněhu, tudíž i v létě si tu můžete zalyžovat. Nebo využít služeb horského vůdce a společně s ním objevovat krásy krajiny. V údolí se potom můžete věnovat jízdě na kole, na koni, paraglidingu či plavání.

 

 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 555 km, od Brna 586 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
****
Cykloturistika
****
Golf
*****
Wellness
*
Adrenalinové sporty
*****
Kultura & zábava
*****
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Axamer Lizum (A)
***
Kühtai (A)
***
Stubai - ledov... (A)
****
Olympiaregion ... (A)
***
Stubai (A)
****
Wipptal (A)
**

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.