Hinterstoder, Wurzeralm (600m - 2000m)

kraj: Horní a Dolní Rakousy

..hinterstoder 2015.jpg Hinterstoder, Wurzeralm

Oblast Pyhrn-Priel-Gebiet spojuje rakouské spolkové země Horní Rakousko a Štýrsko. Je ohraničena dvěma horskými pásmy o přibližné výšce 2 000 m.n.n. Ve známost vstoupila hlavně jako dějiště zimních závodů světového poháru. Jako letní destinace však zatím není příliš známá, což zaručuje klidný a nerušený pobyt. 
Vlajkovou lodí Pyhrn-Prielu-Gebiet je bezesporu národní park Kalkalpen, zřízený v roce 1997. Je domovem 50 různých druhů savců, 80 druhů ptáků a 1 000 druhů rostlin. 
Oblast je tvořena zejména třemi městečky – Windischgarsten, Roßleithen a Spital am Pyhrn. První jmenované s 2 500 obyvateli nabízí zejména sportovní atrakce, ale také prohlídku kostela z 12. století. V Roßleithenu je k vidění jedno z posledních kosařství v Rakousku, jehož stroje jsou poháněny vodou z nedalekého pramene Pießling, po jehož stopách se můžete ostatně vydat. V okolí Spitalu jsou proslulé skalní malby, jejichž původ není ještě zcela objasněn. Přímo ve městě se nachází dvojice kostelů: pozdně gotický kostel sv. Leoparda a barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie. 
Sportovci naleznou uspokojení zejména ve zmíněném Windischgarstenu. Po výjezdu lanovkou je tu možnost sjezdu klasickou kolejovou horskou dráhou nebo poněkud náročnějším Alpine Coasterem, jež je plným zatáček a skoků. Třetí možností je freeride - sjezd na horském kole, ten ale už vyžaduje zkušenosti a kondici, neboť některé skoky jsou vysoké až tři metry. 
Lanovkami (celkový počet lanovek je 5) se dá dostat na některý z okolních vrcholů, například na význačný Warscheneck (zajistěná je i pěší stezka). Do Vogelgesangovy soutěsky, nejdelší v Horním Rakousku, vede trochu obtížnější cesta přes brod.
V zimním lyžařském středisku Hinterstoder se nachází Alpineum, muzeum zaměřené na dobývání Alp s mnoha interaktivními prvky. V obci St. Pankraz je pak další zajímavé muzeum, které je věnováno tématu tamějších zvířat, myslivosti, ale také pytláctví.

LÉTO S KARTOU „AktivCard Pyhrn-Priel“
Oblast připravila speciální letní nabídku pro své hosty. S kartou „AktivCard“, platnou od 13.5.-15.10.2017, nejsou během pobytu zdarma pouze početné atrakce a výletní cíle, ale i veškeré jízdy horskou dráhou Wurzealm, Höss a Wurbauerkogel a jízdy autobusem! Již od jednoho přenocování v jedné ze 180 partnerských ubytoven je karta zdarma k dispozici.
Tak se stane každá dovolená – také s celou rodinou – cenově výhodným zážitkem. Ať jsou na programu výlety Národním parkem Oö Kalkalpen doprovázeny průvodcem, působivé malé vodopády „Dr. Vogelsgesang Klamm“ ve vesničce Spital am Pyhrn, muzeum horolezectví „Alpineum“ v Hinterstoderu nebo jedinečné „Pytlácké muzeum“ v St. Pankraz – vše je zahrnuto v kartě „AktivCard Pyhrn-Priel“.
 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 326 km, od Brna 351 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
****
Cykloturistika
***
Golf
Wellness
**
Adrenalinové sporty
**
Kultura & zábava
***
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Donnersbacher ... (A)
**
Hochkar, Lacke... (A)
***
Lachtal (A)
**
Salzkammergut (A)
****
Tauplitz, Alta... (A)
***

Ubytování ve středisku

Stockerwirt_leto.jpg
****

Chcete zajistit jiné ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.