Heiligenblut (1301m - 2902m)

kraj: Korutany

..heiligenblut 2015.jpg Heiligenblut

Romantická horská vesnička Heiligenblut leží v severozápadní části upatí Grossglockneru, uprostřed národního parku Vysoké Taury. Tento opravdový svět divů se otevírá zde, v srdci Evropy, všem návštěvníkům.
Místo je naprosto ideální pro všechny druhy turistiky jako je trekingová turistika, nordická chůze a vysokohorská turistika. Opravdovým lákadlem je především nordická chůze, pro kterou byl v roce 2006 vybudován park s více než 25 km dlouhými trasami.
Nejvyhledávanějším turistickým cílem je bezesporu nejvyšší hora Rakouska Grossglockner, kterou se můžete pokusit zdolat s pomocí školeného průvodce. Zdejším lákadlem je slavná horská lanovka Grossglockner Bergbahn s nástupní stanicí na Sonnblicku nebo na slavné silnici Grossglockner Hochalpenstrasse. Tato známá alpská silnice se od roku 1935 stala téměř pro 50 mil. návštěvníků jedinečným zážitkem. Silnice končí před pokladem národního parku Vysokých Taur – vrcholem Grossglockner ve výšce 3 798 m.n.m., který je nejvyšší horou a největším ledovcem rakouských Alp.
Dalším příjemným prostředím pro turistiku je národní park Vysoké Taury. Za povšimnutí stojí i místa, kde se dříve těžilo zlato. Nyní je zde nespočet cyklostezek, které ocení především milovníci cykloturistiky. Mimo turistiky a cykloturistiky, mají návštěvníci možnost využít nová golfová hřiště, paragliding, kanoistiku a rafting.

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 516 km, od Brna 541 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

LANOVKY

Heiligenblut: kabinová lanovka 1

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
*****
Cykloturistika
***
Golf
Wellness
**
Adrenalinové sporty
**
Kultura & zábava
***
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Lienzer Dolomi... (A)
**
Matrei, Kals a... (A)
***
Mölltal - ledo... (A)
***

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.

Novinky

Novinkou letošního roku je Fotopoint am Schareck.