Gasteinertal (850m - 2686m)

kraj: Salcbursko

gastein 2015gastein2.jpg Gasteinertal

Kouzelné středisko Gasteiner Tal bylo v minulosti pohraničním valem mezi severem a jihem. Ani dnes nepozbyl tento horský svět umístěný mezi 800 a 3 800 m n.m. své fantastičnosti. Zvyky, tradice a vřelá pohostinnost jsou zde hluboko zakořeněny již po dlouhé generace. Díky tomu je region Gasteiner Tal, s nejznámějšími letovisky Bad Gastein, Bad Hofgastein a Dorfgastein, stejně jako Národní park Vysoké Taury, jedním z nejoblíbenějších středisek pro milovníky přírody a sportu.
Inspiraci ve středisku naleznou jednotlivci i rodiny s dětmi. Okolní obce připraví turistům nezapomenutelné prázdniny. Pěšky, na silničním kole, na horském kole, nebo na koni, s rybářským prutem, golfovou holí, paraglidingem nebo v plavkách - region a národní park se dá objevovat mnohými způsoby. Možnost letních zážitků je nevyčerpatelná.
Ve středisku se nachází celkem 3 920 km tras, všech náročností s převýšením od 800 m do 3 800 m, které jsou vhodné pro cyklistiku i pro turistiku. Mezi nejznámější turistické trasy patří Toni Sailer Strecke, která je z nich nejdelší. Oblíbenými jsou také Egon Zimmermann Strecke, Franz Klammer Strecke a mnoho dalších. Milovníky přírody potěší výlet do národním parku v doprovodu Nationalpark-Ranger.
Po náročně strávených dnech je možné navštívit Alpské termální lázně v Bad Hofgasteinu, které o rozloze 32 000 m² a s panoramatickým výhledem na okolí, nabízejí nespočet možností k odpočinku všem věkovým kategoriím. Pro poznání místní historie je třeba se vydat za okolní kulturou. Za povšimnutí určitě stojí vlastivědné Gasteiner muzeum nebo Báňské museum v Böcksteinu, zřícenina hradu Klammstein, zámek v Bad Hofgasteinu, kostel Zum Hl. Rupert v Dorfgasteinu, kostel sv. Mikuláše a mnoho dalších. Raritou jsou okolní krápníkové, suché a vodní jeskyně a nebo vodopád v centru Bad Gasteinu.


Léto s Gastein Card
"Gasteinská karta" je karta, která svým držitelům nabízí po celý rok celou řadu bezplatných nebo cenově výrazně zvýhodněných služeb. Ať už se rozhodnete navštívit termální lázně, wellnessová zařízení, koupaliště nebo kasino, budete chtít využívat lanovky, veřejné dopravní prostředky či mnohé nabídky sportovních aktivit, v Gasteinském údolí získáte za své peníze mnohem více, než byste očekávali!

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 463 km, od Brna 488 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

LANOVKY

Bad Gastein: sedačková lanovka 1 kabinová lanovka 1
Bad Hofgastein: gondola 1
Dorfgastein: kabinová lanovka 1

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
****
Cykloturistika
****
Golf
****
Wellness
*****
Adrenalinové sporty
***
Kultura & zábava
***
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Grossarltal (A)
***
Mölltal - ledo... (A)
***
Raurisertal (A)
**
Weißsee (A)
**

Ubytování ve středisku

Riepler-hlavni

Chcete zajistit jiné ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.