Donnersbacher Tauern (Schneebären region) (980m - 2200m)

kraj: Štýrsko

Donnersbacher Tauern Donnersbacher Tauern (Schneebären region)

Okolí městečka Donnersbach nacházející se v rakouských Alpách je vhodné jak pro prožití příjemné dovolené s dětmi, tak pro příznivce aktivně stráveného volného času s možností vyzkoušet si některé z extrémních druhů sportu.
V Donnersbacheru se rozhodně nebudou nudit dospělí ani děti. V tomto středisku lze zažít mnoho dobrodružství. Kdo má raději více pohybu, může s dětmi podniknout zajímavý výlet po spleti značených stezek, vyzkoušet si horolezectví, nebo paragliding. Pro příznivce jízdy na kole se nabízí možnost vyzkoušet vysokohorskou cyklistiku nebo jednu z cyklistických stezek, které se linou v celkové délce 180 km v příjemném prostředí krystalicky čistých jezer, lesů a luk s nádhernými květinami, které nenajdete nikde jinde.  Děti se také mohou vyřádit v průzračně čistém jezeře, ve wellness centru s krytým bazénem a saunou nebo využít sportovní areál a zastřílet si lukem či zahrát kuželky. Ti odvážnější mohou zkusit rafting, jízdu na kánoi a po správném vybouření si vychutnat klidnou atmosféru šumějící vody při rybaření.
Milovníci kultury mohou navštívit zámek Donnersbach, který prý v minulosti sloužil jako lovecký zámek vévody Albrechta. Zajímavé jsou trosky románského kostela Ädykirche ze 13. století, dům lesní správy z roku 1751, mlýn z roku 1604 nebo selské domy ze 17. století. Nabízí se také nádherné přírodní památky, jako např. Donnerbachská soutěska.
Toto středisko láká nejen svými možnostmi sportovního a kulturního vyžití, nádhernou přírodou, ale také léčivými účinky horského klima a tradiční kuchyní.

 

 

 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 396 km, od Brna 399 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
Cykloturistika
Golf
Wellness
Adrenalinové sporty
Kultura & zábava
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Dachstein - le... (A)
**
Lachtal (A)
**
Lavanttal (A)
**
Schladming Dac... (A)
*****
Tauplitz, Alta... (A)
***

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.