Dachstein-West a Lammertal (712m - 1620m)

kraj: Salcbursko

dachstein west Dachstein-West a Lammertal

Mezi západními výběžky masivu Dachsteinu, Gosaukamm, Osterhorngruppe a Tennengebirge leží půvabné údolí. Kolem něj se kolem malebných míst klikatí řeka Lammer, než se u Gollingu protlačí skalami, aby se sjednotila s řekou Salzach. Z tohoto místa je to již jen kousek k solnému dolu u Halleinu. Tak říkajíc „všechno ve všem“ to je Dachstein West - Lammertal, který uspokojuje touhu po turistice a umožňuje i napínavé objevitelské cesty do časů minulých.
 
V regionu je přes 300 km značených turistických stezek a 20 různých tras pro horská kola v celkové délce až 720 km a v různých stupních obtížnosti. Je možné zde nalézt i upravené a označené trasy pro nordickou chůzi a navštívit kurz, kde vám tento druh sportu přiblíží. Skvělou příležitost naleznou milovníci paraglidingu, kterým i nejvyšší vrchol není dost vysoký a kteří si chtějí splnit svůj sen o létání. Výhodná poloha Lammertalu umožňuje podniknout celou řadu výletů i bez automobilu a prohlédnout si přírodní a kulturní krásy v okolí.
 
Nezapomenutelný je zážitek z divoké vody. Jízda na kajaku nebo kánoi patří jistě k nejzajímavějším alpským letním vodním sportům. Lammer, domovská řeka, a jezera v okolí nabízejí nejlepší předpoklady k tomu poznat tento druh sportu. Sportovní vyžití zde najdou i příznivci jízdy na divoké vodě při jízdě úzkými soutěskami nebo kaňony.
 
Základem střediska Dachstein West – Lammertal jsou tři městečka: Abtenau, Annaberg – Lungötz a St. Martin nacházející se v Lammertalu přímo v srdci Rakouska. Annaberg je malebná vesnička, která platí za jednu z nejkrásnějších v Salzbursku. Nádherné statky, 400 let staré mlýny, pozoruhodné vlastivědné muzeum v historickém Gererhofu a také výhled na divoké skalní cípy hřebenu Gosau (Gosaukamm) na východě dělají z tohoto místa klenot letní turistiky. Abtenau je rodištěm dvojnásobné mistryně světa a vítězky světového poháru v alpském lyžování Alexandry Meissnitzer a mistra světa v alpském lyžování Davida Zwillinga. St. Martin je převážně „aktivní vesnice“. Má nejlepší předpoklady pro strávení aktivní dovolené. Vrcholem je jezero na koupání s rozlohou 7 000 m² přímo v centru obce.  
 
V Salzburgu a jeho okolí se konají nejrůznější akce připomínající W.A. Mozarta. Dále určitě stojí za návštěvu skanzen Grossgmain, hrad Hohenwerfen s výstavou zbraní, výstava selského nábytku nebo největší ledová jeskyně světa.

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 371 km, od Brna 396 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

LANOVKY

Abtenau: sedačková lanovka 1
Annaberg: sedačková lanovka 1
Russbach: kabinová lanovka 1

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
****
Cykloturistika
****
Golf
**
Wellness
Adrenalinové sporty
**
Kultura & zábava
*****
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Dachstein - le... (A)
**
Werfenweng (A)
**

Ubytování ve středisku

aussen.jpg
****
Elfi.jpg
***
Landhotel Traunstein - léto
***
Sporthotel Dachstein West/hlavni.jpg
***
vitalhotel_gosau
****

Chcete zajistit jiné ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.