Bad Kleinkirchheim (1001m - 2055m)

kraj: Korutany

bkk1 bkk.jpg Bad Kleinkirchheim

Bad Kleinkirchem a Millstätter See patří mezi střediska, která nabízejí možnost  turistiky a zároveň odpočinku a to především díky své slavné lázeňské minulosti.
Turistika zde neznamená jen sport ale spíše koníčka, který upoutává pozornost na okolní krajinu, horské pastviny, drobné zvířectvo a hlavně poznávání nových lidí, přičemž je jedno kolik je vám let. Příjemnou atmosféru turistice dodávají malebné hospůdky zvané Hütte. Tyto hospůdky jsou umístěné v těsné blízkosti mnohých turistických tras a lákají turisty zmožené cestou k malému občerstvení. V posledních letech se zde stala velmi populární nordická chůze (mezi 1.750 a 2.200 m.n.m.). Co opravdu stojí za vyzkoušení je projížďka lanovkou po Národním parku Brunnach.
Millstätterské jezero s pitnou vodou je ideální pro vodní sporty jako jsou  plavání, projížďky na lodích, surfing, jachting a další. Je také nazýváno klenotem Korutan. Písečná hřiště jsou vhodná pro plážový volejbal nebo nohejbal. Kapitáni místních lodí zvou návštěvníky na tradiční projížďky po jezeře.
Stejnou mírou nabízí tento region vyžití v cykloturistice v horách a v okolí jezer. Cyklistické stezky s různými stupni náročnosti zahrnují více než 1 000 km. Pro ty nejtěžší je možné si najmout školeného průvodce.
Top nabídkou Bad Kleinkirchheimu je možnost využití lázeňských a termálních zařízení. Mezi největší patří Termální lázně svaté Kateřiny a Římské termální lázně. Zde se léčí nemoci krevního oběhu a imunitní po infekčních chorobách, revmatické problémy a mnoho dalších. Teplota pramenů se pohybuje kolem 36 stupňů a teplota v bazénech 32-34 stupňů. Pro milovníky termálních koupališť má Bad Kleinkirchheim speciální nabídku otevřených dveří, kdy jsou vstupy do termálek a lanovky zdarma.
Hlavními kulturními lákadly jsou Hrad Sommeregg ze 13. století a museum bonsají v Seebodenu. Dále renesanční zámek Porcia ve Spittal an der Drau s vlastivědným museem z roku 1958, Benediktinský klášter v Millsttatu ze 16. století a mnoho dalších památek.

 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 549 km, od Brna 441 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

LANOVKY

Bad Kleinkirchheim: gondola 2

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
***
Cykloturistika
***
Golf
****
Wellness
*****
Adrenalinové sporty
**
Kultura & zábava
***
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Lavanttal (A)
**
Villach Region (A)
**
Weißensee (A)
*

Ubytování ve středisku

Almdorf Seinerzeit
janach.jpg
Thermenblick-letni
Kirchheimerhof-hlavni-letni
****
kolmhof
****
pragant
****

Chcete zajistit jiné ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.

Novinky

Novinkou letošního roku jsou nově postavené pokoje Nockberge Swiss stone pine rooms z borovice pro Váš zdravější pobyt.