Arlberg: St. Anton, St. Christoph a Stuben (1304m - 2811m)

kraj: Tyrolsko

Arlberg: St. Anton, St. Christoph a Stuben Arlberg: St. Anton, St. Christoph a Stuben

Středisko Arlberg se vyznačuje širokou nabídkou sportovních aktivit, kterou uvítají především lidé plní sil a elánu. V okolí se nachází přes 270 km turistických tras, a proto je Arlberg považován za turistické eldorádo.
 Vesničky St. Anton, St. Christoph a Stuben jsou vedle turistiky velmi navštěvovanými místy hlavně horolezci z celého světa. St. Antoner Klettersteig patří mezi nejkrásnějších pět míst v Alpách. Pro tento sport zde naleznete mnoho tras dlouhých přes 2 000 m. Kromě horolezectví je místní raritou také lanové centrum s osmi hlavními stanicemi a škola paraglidingu.
Kolem těchto tří městeček vede více než 1 000 km oficiálních cyklostezek všech stupňů obtížnosti s převýšením od 142 m až do 2 084 m. Pro návštěvníky milující kombinaci vody a horolezectví, je možné zkusit slézt po vodopádech až dolů k toku řeky, kde již může čekat člun, se kterým se pak dá sjíždět divoká řeka.
Mezi nejznámější výletní cíle patří obrovské wellnes centrum, barokní kostel v St. Jakob, golfové hřiště v Nasserei a mnoho dalších míst.
Vesnice St. Anton je kolébka lyžování. Odjakživa byla místem setkání předsedů lyžařské asociace. I v létě zde najdete otevřeno šest lanovek. Vyhledávané jsou místní tradice lákající svou příjemnou atmosférou a šarmem. Mezi vyhledávaný a často navštěvovaný cíl patří ski- a vlastivědné museum nebo místní barokní kostel.
Malá, příjemná a původní vesnička nazývající se St. Christoph, která leží v 1 800 m.n.m., je známá již od 14. století. V raném novověku zde byly útulku pro chudé vybudováné obyčejným místním pastýřem Heinrichem Findelkindem. Nyní stojí na tomto místě luxusní hotel.
Sousední vesnice St. Antonu, Pettneu, leží na řece stékající z Hohen Rifflers, z jehož vrcholku je nádherný výhled na široké okolí. Turistiku po vrcholcích hor zpříjemňují malé horské hospůdky nazvané Hütte, které jsou pro Alpy typické. Další vesnička Schamm je známá tamními jeskyněmi a soutěsce, která je často vyhledávaná horolezci.
Poslední z vesniček patřících do oblasti Arlberg je Flirsch. Jde o nádhernou a romantickou vesnice se zachovanými původními dřevěnými domy. Velmi navštěvovaným místem je kostel Sv. Bartoloměje a Louderská kaple.

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 567 km, od Brna 689 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

LANOVKY

St. Anton am Arlberg: sedačková lanovka 1 kabinová lanovka 1 gondola 1

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
****
Cykloturistika
****
Golf
**
Wellness
**
Adrenalinové sporty
***
Kultura & zábava
****
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Sölden - ledov... (A)
*****

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.