Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau (650m - 2025m)

kraj: Tyrolsko

Alpbachtal Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau

Tato vesnice se 2.500 obyvateli se rozprostírá na slunečném horském sedle Alpbachtalu v nadmořské výšce 1 000 m. Díky svému jedinečnému stavebnímu stylu byla roku 1983 zvolena za nejkrásnější vesnici Rakouska a o deset let později, díky květinové výzdobě, získala titul „nejkrásnější květinová  vesnice Evropy“. Tato ves, plná skvostně upravených venkovských usedlostí, je hojně navštěvována. Za zmínku stojí určitě četné možnosti k výletům, jimiž je tento kraj známý. Obzvláště zajímavé jsou výlety v oblasti mezi Wiedersberger Hornem, Schatzbergem a Gratlspitzem, které zčásti vedou až do sousedního Zillertalu.

Ze všech koutů této oblasti na vás dýchne pravá tyrolská atmosféra, umocněná přátelským chováním místních obyvatel. Ubytování zde můžete najít v hotelu, penzionu nebo v nějaké horské chatě.
První písemná zmínka o Alpbachu je z roku 1150, ale osídlení této horské vesnice probíhalo již od přelomu tisíciletí. Patronem farního kostela byl sv.Osvald, původní král anglického Northumberlandu. Kostel byl roku 1720 přestavěn v barokním stylu do současné podoby. Na začátku 15.století byla na Schatzbergu a Gratlspitzu nalezena ruda, jejíž těžbu měla na starosti rodina Fuggerových. Kvůli malým ziskům byla těžba v polovině 19.století zastavena.
V tomto kraji můžete strávit poklidnou rodinnou dovolenou zaměřenou na program pro děti i pro celou rodinu.
Je tu mnoho příležitostí pro sportovní vyžití – od horské turistiky, přes tenis, střelbu a plavání po jízdu na horském kole nebo jogging. Při chůzi po horách můžete využít některou z lanovek, které jsou v provozu i v létě. Pokud budete chtít menší odpočinek od sportování, můžete navštívit muzeum nebo starý mlýn,  případně kongresové centrum v Alpbachu.  V okolí Alpbachu se nachází také hrad Rattenberg.

 
 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 516 km, od Brna 543 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
***
Cykloturistika
**
Golf
Wellness
*
Adrenalinové sporty
**
Kultura & zábava
***
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Achensee - Reg... (A)
***
Hintertux - le... (A)
***
Wildschönau (A)
***
Zillertal (A)
*****

Ubytování ve středisku

Kirchenwirt.jpg (1)
****

Chcete zajistit jiné ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.