Achensee - Region (930m - 1870m)

kraj: Tyrolsko

V CELÉM STŘEDISKU

Sport:
sauna tenisová hala sáně s koňmi deep_snow_running bruslařská dráha crosscountry lyžování pěší turistika paragliding snowball solarium squash jízdárna kulečník
Zábava:
divadlo kavárna restaurace slides noční klub taneční hala vinný sklep diskotéka folklore

TYROLSKÝ „WEINHAUS“

Popis:

Weinhaus je starobylý, rozlehlý dům, jehož historie sahá až do 14 století. Dříve sloužil jako obchodní místo mezi Bavorskem a Tyrolskem. Dům leží v údolí poblíž Achenkirchu a je směrem na sever posledním statkem. V roce 1672 byl přestavěn majitelem jménem „Kern“ do dnešní podoby. Od té doby jej vystřídalo mnoho majitelů. Dnes jej vlastní rodina rajtařů. Návštěvníci zde mohou obdivovat nejen starobylou stavbu s historickými prvky (architektura, malba), ale i ušlechtilá plemena koní.

Adresa: Achenkirch 471, A-6215 Achenkirch

Poloha: Zobrazte na mapě

ALPENPARK KARWENDEL

Popis:

Tento turistický ráj je největší civilizací nenarušenou přírodní rezervací. Rozkládá se jižně od jezera Achensee a jeho začátek je poblíž městečka Achenkirch. Návštěva parku je bezesporu velmi dobrou volbou pro každého, kdo hledá krásnou přírodu a klidné prostředí s nezaměnitelnou faunou a flórou.

Adresa: Unterer Stadtplatz 19, A-6060 Hall in Tirol

Poloha: Zobrazte na mapě

ČERNÉ ZLATO V PERTISAU U ACHENSEE

Popis:

Netradiční museum v Pertisau zobrazuje historii těžby ropy v Tyrolsku. Černé zlato bylo dobýváno od roku 1902. Součástí areálu jsou i představení a akustická a visuální show pro návštěvníky.

Adresa: Pertisau 56, 6213 Eben am Achensee, Rakousko

Poloha: Zobrazte na mapě

MUSEUMSWELT

Popis:

Historie techniky, způsobu života a práce v alpské oblasti představuje expozice Achenseer Museumwelt. Areál zabírá téměř 8 ha. Výstava nabízí prohlídku zrenovovaných tehdejších řemeslných nástrojů, nádob a domácích potřeb. Dále turisté mohou navštívit malou muzejní vesnici, která zobrazuje život tehdejších obyvatel, jejich zvyky a obyčeje. Shlédnete zde také různé kulturní představení.

 

Adresa: Museumsweg 3-9, A-6212 Maurach am Achensee

Poloha: Zobrazte na mapě

POTÁPĚNÍ

Město: Achensee
Popis:

Potápěcí škola v Achensee (Tauchschule Kowarik Austria Achensee): možnost potápění v jezeře, zapujčení potápěcího vybavení či zakoupení kurzů potápění.

Adresa: Johannes Messner Weg 5, A-6130 Schwaz

Poloha: Zobrazte na mapě
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Ski Juwel Alpb... (A)
****
Tegernseer Tal (D)
*
Wildschönau (A)
***

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.