Zugspitze - ledovec (2000m - 2830m)

kraj: Oberbayern

Zugspitze - ledovec
Zugspitze - ledovec
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Téměř 3 000 m. vysoká Zugspitze, známá jako nejvyšší hora Německa, patří do pohoří Wettersteingebirge v severních vápencových Alpách a je hraniční horou mezi Německem a Rakouskem. Jméno má kvůli mnoha lavinovým pádům na strmých svazích severního úpatí. Na vrcholku se nachází Münchner Haus, známá vysokohorská chata, která je více než 100 let meteorologickou stanicí. Nachází se zde rovněž nejvýše položená německá pošta. Vrcholek je dosažitelný lanovkou Eibseeseilbahn, zubačkou Bayerische Zugspitzbahn nebo lanovkou Tiroler Zugspitzbahn.
Zugspitze nabízí zážitky pro milovníky přírody, slunění, lyžování i turistiky. V horské stanici je možné navštívit panoramatickou místnost, projít se výstavou s filmy, fotkami či kuriózními exponáty a připojit se na nejvýše položený internetový terminál v Německu. Tak můžete odtud zdarma zaslat elektronické pohlednice do celého světa.
Asi 300 m pod vrcholkem se nachází ledovec Zugspitze, který je dosažitelný lanovkou Gletscherbahn. Milovníkům lyžování tak umožňuje celoroční sportovní vyžití při kvalitních podmínkách. U ledovce se nachází restaurace se sluneční terasou, lehátky a barem.
Pro poznání této oblasti je možné podniknout okružní jízdu zubačkou nebo lanovkami nebo okružní cestu po ledovci, která je doplněná informačními tabulemi. Zugspitze nabízí úžasný výhled. Milovníci horolezectví mohou vlastními silami dosáhnout vrcholku hory. Lze rovněž navštívit nejvyšší kostel Německa.
Pro pěší túry jsou v této oblasti připraveny tři tratě. Kdo plánuje letní dovolenou do této oblasti, měl by si uvědomit, že i v létě mohou být některé turistické stezky uzavřené kvůli velkému množství sněhu.
Pod vrcholkem hory Zugspitze leží městečko Grainau nabízející řadu sportovních a kulturních atraktivit. Je zde vše, co odráží zdravou přírodu v Alpách. Řada přírodních krás, louky, jedinečná vysokohorská krajinu, křišťálově čistá voda v jezerech Eibsee a Badersee nebo údolní soutěska vedoucí až do podzemí. V Grainau čekají na návštěvníky četné turistické trasy a cyklostezky. Cílem turistů je rovněž místní gastronomie.
Přímo v obci se nachází Dorfgalerie, kde byla v bývalé hasičské stanici vybudována malá galerie, která má k dispozici dvě místnosti. Téměř celoročně je možné navštívit výstavy obrazů.
V obci Grainau se je také lázeňský dům, kde si turisté mohou nezávisle na počasí zaplavat a odpočinout. Areál je obklopen překrásnou přírodou a nabízí atrakce pro mladí i starší a zvláště pro rodiny. Zvláště atraktivní je část wellness.
Ze sportovního vyžití kromě lyžování na ledovci nabízí region turistické tratě vhodné i pro nordickou chůzi, možnost koupání, cyklistiky, tenisové kurty, golfové hřiště, vodní sporty jako kanoistika, rafting a také jízdu kočárem taženým koňmi.
Grainau patří mezi střediska označená jako Kinderland-Ort, což znamená, že splňuje řadu kritérií, která jsou zaměřena na turistickou nabídku pro děti. Jedná se tak o jídelní lístky pro děti, kde je třeba dodržovat přísné standardy kvality. I nabídka aktivit ve volném čase a ubytovací možnost se orientují na rodiny s dětmi.V blízkém okolí se nacházejí pohádkové zámky bavorského krále Ludvíka II., středisko Oberammergau, skanzen Glentleiten nebo muzeum výroby houslí v Mittenwaldu.

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 497km, od Brna 605km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě

HODNOCENÍ

Lyže
***
Snowboard
****
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení

CELKOVÉ PODMÍNKY

Sjezdovky***
ledovec
Nejdelší sjezdovky
Zugspitze Zugspitz-FIS, délka 3km, převýšení 800m, obtížnost střední
Nejtěžší sjezdovky
Zugspitze Schneefernekar, převýšení 110m, obtížnost těžká
Snowboard extra ****
Celkem halfpipe
Hluboký sníh

v celém středisku Zugspitzplatt

HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Kühtai (A)
***
Mittenwald (D)
**
Ostallgäu (D)
**
Reutte (A)
**
Tiroler Zugspi... (A)
***

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.

Novinky

Nově postavená výhledová teresa The AlpspiX Viewing Platform bude otevřená v červenci, a umožní tak návštevníkům krásný výhled z vyšších poloch na krajinu a ledovec.