Tegernseer Tal (790m - 1620m)

kraj: Oberbayern

Tegernseer Tal kopie.jpg Tegernseer Tal

Tegernseer Tal je údolí okolo jezera Tegernsee rozkládající se na severu Bavorska, asi 50 km od Mnichova. Jezero je 6 km dlouhé, 2 km široké a dosahuje hloubek až 72 m.
Jezero má velký vliv nabídku oblasti. Odvádí pozornost od hor, přitahuje sportovce a požitkáře. Hlavní vstupní branou do údolí je městečko Gmund umístěné na severním břehu jezera, dál jej obklopují Rottach-Egern, Bad Wiessee, Abwinkl a stejnojmenné město Tegernsee.
Hory však nejsou úplně v pozadí, ale obklopují údolí skoro ze všech stran kromě severní strany a Gmundu. Nejsou závratně vysoké a strmé, nejedna z nich však dá zabrat i zkušeným horolezcům. Nejznámějším horským masivem je Wallberg, na který vede lanovka z Rottach-Egern. Z vrcholu vede vyhlídková trasa k močálu Wallbergmoos. V okolí je mnoho jiných horských cílů s nejrůznějšími stupni náročnosti - od lehce schůdného Risserkogelu až po Blankenstein, který vyžaduje odpovídající zkušenosti a výbavu. Po trasách je naštěstí roztroušeno víc než dost horských chat a hostinců (Tegernseer Hütte, Hirschberghaus), v takže o tělesné blaho je také postaráno.
Jezero rovněž nabízí mnoho sportovních příležitostí. Zajímavou volbou je plachtění a surfování, na jezeře sídlí škola (i pro děti) a výbavu je možno si vypůjčit. Vedle tenisu jsou zde i dvě golfová hřiště – menší, šesti jamkové v Tegernsee a větší, osmnácti jamkové v Bad Wiessee. Startovním místem pro paragliding je Wallberg, ovšem pouze se severním nebo západním větrem. V okolí jezera je i dobrá infrastruktura pro horská kola, v červenci se v Gmundu tradičně pořádá triathlon.
Příjemné prostředí jezera kdysi inspirovalo známé umělce, kteří zde prohýřili část své života. Řadili se mezi ně slavní spisovatelé Ludwig Thoma a Ludwig Ganghofer a norský malíř Olaf Gulbransson. Posledně jmenovaný má v Tegernsee své muzeum. V sousedním Rottach-Egern sídlí muzeum kočárů a saní. Poněkud opodál ve Wildbad Kreuthu se každý srpen koná hudební festival Olega Kagana ve jménu „německo-ruských hudebních setkání“.
 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 430 km, od Brna 510 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
Cykloturistika
Golf
Wellness
Adrenalinové sporty
Kultura & zábava
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Achensee - Reg... (A)
***
Bayrischzell s... (D)
***
Lenggries (D)
***
Oberaudorf Hoc... (D)
*
Schliersee a S... (D)
***

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.

Novinky

Novinkou letošního roku jsou vytvořené nové pěší tůry v Tegernseer Tal.