Reit im Winkl (695m - 1860m)

kraj: Oberbayern

Reit im Winkl Reit im Winkl

Středisko Reit im Winkl čeká na turisty jen 300 km od českých hranic. Nachází se v kouzelném alpském údolí v jižním Bavorsku, mezi Salzburgem a Mnichovem, a to pouhých 25 km od dálnice, která obě města spojuje.
Reit im Winkl je vhodný pro jednotlivce i rodiny s dětmi. Z bohatého programu si vyberou děti všech kategorií. V okolí Reit im Winkl je krásná krajina pro výlety do okolí na kole i pěšky. Místní cyklotrasy jsou přizpůsobené pro silniční i horská kola. Místo si zde našla i stále oblíbenější nordická chůze, která také nabízí možnost využití lehkých i těžkých tras. Pro turisty jsou velmi lákavé tématické výlety – horské, kulturní, klasické, rodinné, celodenní nebo výlety za úlovky s fotoaparátem.
Na své si přijdou i sportovní nadšenci a milovníci přírody. Přímo uprostřed Reit im Winkl mají turisté skvělou příležitost pocítit přírodu v pravém slova smyslu. V novém „bosém parku“ si prostě vyzujete boty a vnímáte svět všemi smysly. Náruživí plavci mohou navštívit krytý i venkovní bazén nebo koupání v jezeru Weitsee, které se nachází v chráněné přírodní rezervaci.
Pro příznivce adrenalinu je tu příležitost vyzkoušet si horolezectví nebo paragliding. K dispozici je také golf, plážový volejbal nebo kuželky a tenis. Pro ty, kteří si chtějí jen tak odpočinout je tu k dispozici wellness nebo rybaření. Ubytování najdete v hotelích, horských chatách nebo v privátech. S oblibou bývá navštěvováno tenisové centrum a ze dřeva vybudované lázně. Klimatické lázně Reit im Winkl kladou důraz na úroveň gastronomie a hoteliérství.
Mezi kulturní lákadla patří muzeum Heimatmuseum. Nabízí unikátní pohled na život nádeníků před sto lety. Návštěvníci mohou spatřit vkusně zařízené místnosti jako kuchyň, ložnici a tkalcovnu. Je zde mimo jiné vystavena hodinářská dílna. Jiným zajímavým muzeem je Mineralienmuseum, kde návštěvníky okouzlí menší výstava minerálů a fosílií.
Milovníky divadla zajisté potěší Bauerntheater.Skupinka amatérských herců je oblíbená u mladší i starší generace. Předvádějí veselé komedie na profesionální úrovni.

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 390 km, od Brna 470 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
Cykloturistika
Golf
Wellness
Adrenalinové sporty
Kultura & zábava
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Bayrischzell s... (D)
***
Berchtesgadene... (D)
**
Kaiserwinkl (A)
**
Oberaudorf Hoc... (D)
*
St. Johann in ... (A)
***

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.