Oberstdorf (820m - 2224m)

kraj: Allgäu

Oberstdorf-obecně Oberstdorf

Okouzlující krásu německých Alp nelze popsat jednoduše. Žádná fotka nedokáže zprostředkovat vůni louky nebo svěží alpský vánek. Žádný turista proto neudělá chybu, pokud během své letní dovolené navštíví aspoň jedno ze sedmi kouzelných údolí v Oberstdorfu. Každé údolí je jiné, ale zároveň má každé svůj nezaměnitelný šarm a kouzlo. Oberstdorf se řadí mezi nejslunečnější oblasti v Bavorsku.
Turistické středisko Oberstdorf leží sice v Německu, avšak je blízko rakouských hranic a zeměpisně se řadí k rakouskému údolí Kleinwalsertal. Vstoupilo ve známost hlavně díky svému turnaji čtyř můstků a konání mistrovství světa v lyžování. Není divu, zdejší hornatý terén s extrémními sklony na mnoha místech je pro lyžování jak stvořený. V létě se ovšem Oberstdorf mění doslova v turistický ráj.
I přes čilý cestovní ruch (přes 2,5 milionu přenocování ročně) si obec uchovala svůj vesnický ráz. V Oberstdorfu lze nalézt mezi moderními supermarkety i staré dřevěné domky, krávy pasoucí se na stráních a skotačící kamzíky. Mnozí obyvatelé okolí nazývají malým Švýcarskem, neboť skutečné Švýcarsko se nachází nedaleko, krajinou je velmi podobné a hlavně většina zdejších obyvatel má švýcarské předky.
Nenároční turisté se zde v létě procházejí po údolích, nároční volí horské túry. Možností je bezpočet, pro výjezd na některý z okolních vrcholů se nabízí 9 lanovek. Údolím Kleinwalsertal prochází známá alpská stezka Via Alpina. Větší zajímavostí je ale nejspíš stezka Großer Walserweg, kterou přešli ve 13. století předkové zdejších obyvatel ze švýcarského Wallisu do rakouského Kleinwalsertalu a osídlili jej. Pro opravdu náročné je připravena čtyř- až šestidenní túra po horských chatách. Dalšími zajímavými a náročnými cíli jsou vrcholy Trettachspitze (2595 m.n.m.) a Mädelegabel (2645 m.n.n.) nebo 2,5 km dlouhá rokle Breitachklamm.
Nedaleká oblast Hörnerkette sestávající z trojice hor nabízí obrovské biologické bohatství. Stráně a údolí jsou domovem mnoha rostlinných a živočišných druhů, které je zde možno potichu pozorovat, jako například svišť, alpské druhy mloků, kozoroh, sýček nebo tetřívek.
Oberstdorf nabízí také příležitosti jiného sportovního vyžití – golf, rafting, bruslení, jízdu na koni či slaňování. Turistika však všem těmto aktivitám dominuje. Z kulturních zážitků na návštěvníky čeká muzeum o životě v oblasti, historická pila a ještě jednou pro milovníky přírody – malá alpská botanická zahrada. O odpočinek se postarají lázně se saunou a masážemi.

 
 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 550 km, od Brna 712 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
Cykloturistika
Golf
Wellness
Adrenalinové sporty
Kultura & zábava
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Bad Hindelang ... (D)
**
Grünten a Mitt... (D)
**
Hörnerdörfer (D)
**
Kleinwalsertal (A)
***

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.