Hörnerdörfer (761m - 1700m)

kraj: Allgäu

uvodni.jpg Hörnerdörfer

Hörnergruppe leží v jižní části Bavorska, jen několik kilometrů od města Oberstdorf. Místo sousedí z jedné strany s rakouským Tyrolskem a ze strany druhé se Švýcarskem a s jezerem Bodesee. V regionu se nechází pět obcí Balderschwang, Bolsteralng, Fischen v pohoří Allgäu, Obermaiselstein Ofterschwang, které bývají často uváděny pod společným názvem Hörnerdörfer  

Turisticky lákavé místo, v němž můžete obdivovat krásnou přírodu za poslechu tradičního jódlování s doprovodem strunných a dechových nástrojů. Za návštěvu stojí především některý z mnoha koncertů pěveckého souboru města Ofterschwang, který vystupuje po celém regionu. Výjimkou nejsou díky tradicím stále populární krojované přehlídky, na kterých se podílí účastníci všech věkových kategorií. Celý region je známý také svým výrazným dialektem, který se může i německy mluvícím turistům zdát zcela nesrozumitelný.

Příroda nabízí pohled jak na chráněné pastviny, tak i na kvetoucí alpské louky. Region si zakládá na ekologické produkci mléka, sýrů a jiných přírodních produktů a při projížďkách na kole či při procházkách přírodou si budete připadat jako v neposkvrněné zemi. Turistika v pohoří Allgäuer je během července a srpna podporována velkou rozmanitostí v oblasti ubytování a pohostinství.

Často vyhledávaným výletním cílem bývají soutěsky Starzlachklamm nebo Breichklamm, které nabízí nezapomenutelný zážitek. Pokud byste rádi viděli nejstarší dub na území Německa, pak je právě nedaleká víska Balderschwang tím pravým místem pro Váš výlet. Stejně tak jak region nabízí krásnou přírodu k turistice, nabízí také kulturní vyžití v podobě četných společenských akcí pro návštěvníky všech generací.

 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 538 km, od Brna 697 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
Cykloturistika
Golf
Wellness
Adrenalinové sporty
Kultura & zábava
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Bad Hindelang ... (D)
**
Bregenzerwald (A)
***
Grünten a Mitt... (D)
**
Oberstdorf (D)
***

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.