Garmisch-Partenkirchen (720m - 2830m)

kraj: Oberbayern

Garmisch-Partenkirchen Garmisch-Partenkirchen

Původně oddělená městečka Garmisch a Partenkirchen se v roce 1936 spojila, aby vytvořila zázemí pro uskutečnění 4. zimních olympijských her, které zanesly tyto dvě malé obce definitivně do mapy světa. Na tento sportovní svátek navázalo v roce 1978 Mistrovství světa, kdy popularita střediska Garmisch-Partenkirchen dosáhla svého vrcholu. A tak se na úpatí nejvyšší hory Německa Zugspitze nachází světoznámý zimní i letní ráj s nespočetnými sportovními možnostmi.

Příroda kolem Garmisch-Partenkirchen nabízí přátelská údolí, slunné louky, vonící lesy, bohaté možností pro horolezectví a vrcholky s nádherným výhledem. Turisté se mohou vydat po vrcholcích, projet se na kolech, vylézt na skalní stěny, prožít si sjezd řeky na raftu nebo jen tiše vnímat nedotčenou přírodu. Komu toto všechno nestačí, může si užít lyžování na ledovci Zugspitze.
Na nejvyšší horu Německa Zugspitze
měřící 2 966 m. se dá dostat dvěmi způsoby: Zubačkou Zugspitzbahn nebo lanovkou Eibsee-Seilbahn. Nahoře se návštěvníkům otevře výhled jak na bavorskou stranu Alp, tak na Tyrolsko. Návštěvníci se také mohou dostat kabinovou lanovkou Tiroler Zugspitzbahn až do Rakouska.
Člověk nemusí být horolezcem, aby se dostal na vrcholek jedné z okolních hor, ať už Zugspitze, Wank, Eckbauer, Haushery, Kreuzeck nebo Alpspitze, které jsou dostupné 12 lanovkami z údolí až na vrcholek.
Při pobytu v přírodě turisté narazí na řadu horských chat, kde se mohou občerstvit během výletu a večer pak jistě rádi ochutnají typickou bavorskou gastronomii.
Pro sportovní nadšence nabízí okolní příroda náročné túry pro kondičku, ale také lehčí cyklotrasy. Dále si lze vyzkoušet nordickou chůzi, golf nebo jízdu na in-line bruslích.
Bavorské zvyky a tradice jsou cítit při procházce městem na každém rohu. Historické domy s malbami a barokní kostel jsou doplněny útulnými hospůdkami.
Léčebné klimatické středisko Garmisch-Partenkirchen nabízí široký program týkající se zdraví a zdravého životního stylu, který spočívá v terapii pohybu (léčba klimatem).

 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 450 km, od Brna 580 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
****
Cykloturistika
****
Golf
**
Wellness
**
Adrenalinové sporty
****
Kultura & zábava
**
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Alta Badia (I)
***
Mittenwald (D)
**
Oberammergau (D)
*
Reutte (A)
**
Tiroler Zugspi... (A)
***

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.