Berchtesgadener Land (630m - 1800m)

kraj: Oberbayern

Berchtesgadener Land Berchtesgadener Land

Oblast okolo města Berchtesgaden v Horním Bavorsku je známá jako někdejší sídlo bavorského království. Monarchové Maxmilián I. a Maxmilián II. si zde užívali léto na jezeře Königssee a lovili divokou zvěř. Nyní nabízí krajina svoje skvosty turistům.
Město je téměř ze všech stran obklopeno horami, množství turistických cílů je tedy nepřeberné. Věřící jistě zavítají do poutního kostela Ettenberg. Zvláště oblíbený je celodenní výlet okolo hory Hoher Göll se strmým stoupáním i klesáním. Odvážlivci se mohou vydat na Blaueisspitze a Hochkalter, ale předpokladem je odpovídající výbava a zkušenosti. V oblasti je velký počet horských chat, které člověku zpříjemní cestu, stejně jako výběr z pěti lanovek.
Nejvýznamnějším vrcholem je ovšem Watzmann. Horolezci ocení jeho východní stěnu, která je pro ně jak stvořená. Pěší turisté se vydají jednodušší trasou. Nahoře po náročném výkonu čekají na všechny moderní lázně se saunou. Kousek od Watzmannu se rozkládá jezero Königssee, jehož okolí turisty také oblíbené. Čluny, které se po jezeře prohánějí, jsou vesměs elektrické a neplaší tak zvěř v přilehlých lesích.
Sportovcům Berchtesgaden nenabízí exkluzivní zážitky, ale nabídka je dosti široká: od golfu a jízdy na koni přes rafting a kajak až k paraglidingu. Síť cyklistických tras je rovněž rozvinutá, nejvíce se doporučuje výlet na Gotzenalm k proslulé myslivecké chatě Maxmiliána II.
Samotné město stále uchovává někdejší skvosty královského dvora – naleznete zde okázalou architekturu a pozůstatky královského bohatství. Zámek v Berchtesgadenu byl dříve augustiniánskou tvrzí, ale roku 1803 byl přestavěn v letní sídlo. V centru tu po Maxmiliánu II. také zbyla královská vila. Historickou zvláštností je hotel Post, jehož kořeny sahají až k roku 1328. Od královských dob se mnohé změnilo a noční život ustal, většina domácích za ním proto jezdí do 15 km vzdáleného Salzburgu. Za většími kulturními i lázeňskými zážitky se pak vydávají do Bad Reichenhallu (18 km), známého vývozem kvalitní kuchyňské soli.
Berchtesgaden tedy je zlatou střední cestou mezi rušným kulturním městem a klidným venkovem s nedotčenou přírodou – kdo by chtěl od jednoho či druhého víc, alternativy jsou na dosah.
 
 
 
 
 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 410 km, od Brna 457 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 1 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
Cykloturistika
Golf
Wellness
Adrenalinové sporty
Kultura & zábava
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Hochkönig - Ma... (A)
****
Leogang – Saal... (A)
*****
Lofer (A)
**
Reit im Winkl (D)
***
Saalbach Hinte... (A)
****

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.