Valchiavenna/ Madesimo (1082m - 2880m)

kraj: Trentino occidentale, Lombardia

Chiavenna02.jpg Valchiavenna/ Madesimo

 

Madesimo - Valchiavenna, velmi důležité a sportovně kvalitně vybavené středisko, se nachází v údolí Valle Spluga, jen několik km od švýcarských hranic. Od jezera až k vysokým vrcholkům hor je středisko obklopeno nedotčenou přírodou a je tak rájem pro milovníky hor. Valchavenna nabízí návštěvníkům vzrušující letní sporty v překrásné alpské krajině a zároveň také nezapomenutelné nahlédnutí do minulosti.
Všechna městečka ve Valchiavenně jsou plná živých uliček s tradičními krámky. Pro každé náměstí jsou typické kamenné fontánky. Zajímavostí této oblasti je tzv. Crotto: přírodní jeskyně – vinné sklepy. Jedním z nejznámějších měst této oblasti je Chiavenna, historicky zajímavá zejména díky nádherným palácům. Val Bodengo si zase stále drží ráz tradiční alpské neporušené krajiny. Soutěsky Narrow nabízejí možnost zažít dobrodružství, dech beroucí krásu a fascinující divoká nespoutaná zákoutí. Initerari Campodolcino a jeho okolí se nachází v 1000 m. n. m. Tato scenérie ponechává prostor pro ty, co hledají klidné místo na dovolenou se svými blízkými.
Lyžování, snowboarding, rybaření, jízda na koni, kanoistika a horolezectví - to jsou jen některé z mnoha sportů, které můžete vyzkoušet právě ve Valchiavenně. Další příležitosti pro rekreaci a zábavu jsou hokej, plavání, tenis, gofl atd. Rozšířenou rekreační aktivitou zde je také lázeňství.
Přírodní památka, nádherné a slavné vodopády dell´Aquafraggia jsou botanickým a archeologickým rájem. Útesy, které se zde nacházejí, jsou velmi populárním a oblíbeným místem horolezců. Na své si přijde každý, protože náročnost tohoto terénu je velmi rozmanitá.
Ve Valchiavenně je více než 50 km tras pro horská i silniční kola. Trasy se nacházejí podél lesních cest a stezek, jsou dobře značené s mnoha místy k zastavení a odpočinku. Několik cest z města Chiavenna vedou k nejpozoruhodnějším divům Valchiavenny. Tato lokalita nabízí také možnost trekingu. Dalším provozovaným sportem je kanoistika na řece Boggia, jehož obliba stále více roste.
Příznivci kultury ve Valchiavenna naleznou spoustu uměleckých, gastronomických a řemeslných muzeí. Nejznámějším je Open-air museum s možností procházek ulicemi historického centra Chiavenny a jejího okolí.
Městečko Malcesino kromě sportovního vyžití zajišťuje turistům také komplexnější služby mezi něž patří např. škola tance, jízda na koni, sportovní centrum s možností wellness. Pro adrenalinové nadšence je k dispozici paragliding.

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 739 km, od Brna 882 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
Cykloturistika
Golf
Wellness
Adrenalinové sporty
Kultura & zábava
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Brixen/Plose (I)
***
San Bernardino (CH)
**
Savognin (CH)
***
Splügen (CH)
**
St. Moritz/Eng... (CH)
*****

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.