Val Gardena / Gröden (1236m - 2518m)

kraj: Südtirol, Trentino orientale, Veneto

Val Gardena / Gröden Val Gardena / Gröden

 
 
 
 

Panorama Val Gardeny s impozantními horskými vrcholky patří k nejznámějším střediskům italských Alp a rozkládá se ve výšce 1 236 - 2 518 m.n.m. Uprostřed půvabného panoramatu Dolomit se téměř v každé roční době každému něco nabízí. Hlavní centra Val Gardena nacházející se v Grödenském údolí jsou Wolkenstein, St. Christina a St. Ulrich.
Městečko St. Christina/S. Cristina je nejmenším městečkem s vlastní samosprávnou ve Val Gardeně. Městečko je příhodné k letní dovolené pro milovníky ticha a relaxace v centru krásné alpské přírody. Hlavním městečkem oblasti je St. Ulrich/Ortisei s atraktivním nákupním centrem a místním muzeem. Selva Gardena/Wolkenstein je situována přímo v srdci Dolomitů.
Další atraktivitou Val Gardeny je skutečnost, že je napojena na unikátní kruhový řetězec Sella Ronda, který zájemce během jednoho dne provede ještě dalšími třemi středisky – jsou to Alta Badia, Arabba – Marmolada a Val di Fassa.
Oblast Val Gardeny láká turisty širokou škálou výběru umění a kultury. Jedním z nejslavnějších rodáků je režisér Luis Trenker, který byl mimo jiné nadšený horolezec.  Velmi oblíbenou letní sportovní činností je nordická chůze. V horkém letním počasí příjemně ochladí procházky okolím či turistika v místních horách. Nejoblíbenějším letním sportem je bezesporu golf, který zde má již dlouhou tradici. Turisty osvěží také cyklo-turistika. Další sportovní vyžití nabízejí tenisová a squashové centra. Příjemným zpestřením může být pro turisty kanoistika, rafting, minigolf, halový fotbal, rybaření, jízda na skateboardu, jízda na koni a paragliding. 
Jednou z nevýhod, která Val Gardeně často vytýkána, je vybírání parkovacích poplatků. Na druhé straně se však o splnění téměř všech přání postarají luxusní hotely. Ubytovací kapacity ve Val Gardeně sice vyhledává především majetnější klientela, ale každý by měl minimálně jednou vyzkoušet, co obnáší nejkrásnější středisko Dolomit.

 

 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 663 km, od Brna 693 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
****
Cykloturistika
Golf
Wellness
**
Adrenalinové sporty
****
Kultura & zábava
**
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Alta Badia (I)
***
Brixen/Plose (I)
***
Marmolada – Ar... (I)
***
Val di Fassa (I)
****

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.