Val di Sole (900m - 3016m)

kraj: Trentino occidentale, Lombardia

Val di Sole Val di Sole

Položeno mezi horami Brenty, Adamella, Presanelly, Ortles – Cevedale a delle Maddalene, představuje Val di Sole opravdovou zelenou oázu v Trentinu. Více než třetinu celé oblasti tvoří parky: sever údolí patří k Národnímu Parku dello Stelvio, zatímco jih Přírodnímu Parku Adamello Brenta. V oblasti je okolo 100 horských jezer, takže i vodomilci zde naleznou svůj ráj.
Trávit prázdniny ve Val di Sole znamená trávit prázdniny v přírodě, která zde nepopiratelně panuje, objímá ve své zelené náruči obydlená území v údolí i ve vyšších polohách. Údolí nabízí nekonečný výběr výletů a procházek. Množství hotelů, kempů, ubytoven a apartmánů garantuje uspokojení jakýchkoliv nároků.
Díky mnohým každodenním iniciativám se Val di Sole stalo opravdovým turistickým střediskem, které se rozkládá na více než 600 km². Prázdninový pobyt může být odpočinkový i aktivní.
Val di Sole se chlubí historií dlouhou tisíciletí. Žili zde Keltové, později Frankové, oblast ovládali biskupové z Trenta a poté Habsburkové. V první světové válce byla Val di Sole hraničním územím. Díky své historii je oblast plná venkovských sídel, pevností, hradů, paláců a kostelů, ve kterých jsou uchovány skutečné poklady.
Padesát osad na 600 km² a 15.000 obyvatel to je souhrn Val di Sole. V létě se však středisko oživí a nadměrně rozšíří pro turistické účely. Jeden ze zlatých hřebů letní sezóny je animační program, který je proložen sportem, poznáním přírody, zábavou a vyzkoušením si místních tradičních řemesel. Skvělé nabídky čekají v turistických centrech, doplněné o orientační závody, botanické a mykologické exkurze nebo například řemeslnické kurzy či kurzy vaření. Val di Sole má ale zajímavou nabídku i pro celé rodiny a nezapomíná ani na děti. Pro ty je připraven miniclub, kde se na čerstvém vzduchu budou spolu s novými kamarády zabývat honbou za pokladem, ruční výrobou a množstvím her.
Možnosti sportovních aktivit, samozřejmě, ve Val di Sole nechybějí. Sportovní centra jsou všudypřítomná: dětská hřiště, tělocvična v přírodě, tenisové kurty, fotbalová hřiště či hřiště pro hru volejbalu nebo basketbalu.
Existují zde však i struktury, které umožní věnovat se i jiným disciplínám: jako atletické hřiště v Dimaro, bowling v Presson, minigolf v Mazzana, nový trávník pro hru bowls ve Fucine di Ossana, centrum sportovního rybářství v Monclassico, veřejný bazén a hřiště pro In Line skating v Malè, místa pro lukostřelbu (Folgarida, Mezzana, Tonale. Cogolo) a centrum jezdectví v Pellizzano. Nachází se zde také hotel pro koně nebo tělocvična ve skále. Pro ty, kteří mají rádi horská kola Val di Sole nabízí naprosté uspokojení. Právě pro ně je určen průvodce Mountain Bike in Val di Sole, ve kterém jsou popsány tratě s technickými údaji a časovou délkou.
Pro odvážnější je nová nabídka zážitků s Extreme Waves Adventure Val di Sole, která nabízí nové zábavné aktivity jako skok na laně, Tarzaning, kanoistiku, paragliding, hydrospeed a rafting.
Zajímavá nabídka Val di Sole je letní lyžování na ledovci Presena, který je v provozu zhruba do poloviny července.
Zajímavostí pro požitkáře může být, že v údolí se pěstují jablka, nazývaná „Melinda“, známá na italském trhu. Typické jsou také mléčné výrobky, vynikající máslo, ricotta, sýry casolet nebo grana trentino.
Tradiční řemeslná výroba nebyla důležitá pouze v minulosti. Ve Val di Sole řemeslníci existují dodnes. Jsou to truhláři, kteří vyrábí nábytek na míru v tradičním i moderním stylu.
 
LÉTO S KARTOU VAL DI SOLE OPPORTUNITY CARD: 

Platnost: 19. 06. 2016 – 18. 09. 2016

Kartu lze koupit za 1 EUR/ osoba/ den (děti do 12 let ZDARMA) v ubytovacích zařízeních a informačních centrech, která jsou součástí programu. S kartou máte možnost navštívit spoustu atrakcí zdarma a na mnohé další dostanete slevu. Využijte všechny možnosti zábavy, které Vám region nabízí:

  • bezplatné využívání lanovek v Peio, Passo Tonale a Folgarida-Marilleva (30% slevu na lanovky v Madonna di Campiglio a Pinzolo)
  • bezplatné užití autobusů, vlaků, Bikebusů a Bikevlaků
  • bezplatný vstup do Peio a Rabbi Termálních lázní
  • bezplatný vstup do muzeí a historických památek Val di Sole
  • 10 % sleva na vybrané produkty vyráběné v oblasti Val di Sole

Více informací o kartě ZDE.

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 752 km, od Brna 815 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
Cykloturistika
Golf
Wellness
Adrenalinové sporty
Kultura & zábava
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Madonna di Cam... (I)
****
Paganella (I)
***
Passo Tonale (I)
****

Ubytování ve středisku

DimaroDimaro leto.jpg
***

Chcete zajistit jiné ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.