Val di Fiemme (952m - 2489m)

kraj: Südtirol, Trentino orientale, Veneto

Val di Fiemme  /  Fleimstal  - Obereggen Val di Fiemme

 
 
 
 
 

Středisko Val di Fiemme nazývané často také jako Brána Dolomit, nabízí typické italské slunce a nepředražené služby. Díky krásnému panoramatu hlubokých alpských lesů se Val di Fiemme stalo jedním z nejnavštěvovanějších provincií v oblasti Trentino. Nejznámějším centrem oblasti je Predazzo se světově proslulým Geologicko-etnografickým muzeem. Tesero je známé především pro svou uměleckou řemeslnost – světově proslulé jsou hudební nástroje. Cavalese je administrativním centrem oblasti a zbývající městečka Passo di Lavaze a Castello-Molina jsou ideální pro letní turistiku.
Val di Fiemme leží v nadmořské výšce 952–2 489 m.n.m. Příroda Val di Fiemme je typicky alpská, charakterizována vysokým pohořím s nádherně zalesněnými horami. Řeka Avisio tekoucí v údolí dokresluje celkové panorama Val di Fiemme. Jih je ohraničen oblastí Lagorai a sever střediskem Latemar.
Oblast nabízí spoustu kulturního vyžití a také širokou možnost letního koupání v 25 alpských jezerech. Turisticky velmi atraktivní jsou místní parky. Působivý je přírodní park Paneveggio – Pale di San Martino Natural Park. Dobrodružné parky Acropark Molina di Fiemme, Areopark Ziano di Fiemme a Avisio Park Masi di Cavalese lákají spoustou sportovních příležitostí.
Mezi oblíbené letní sporty v oblasti Val di Fiemme patří horolezectví, cyklo-turistika, pěší turistika, nordická chůze (po vytyčených stezkách celkem 57 km), mini-golf a cyklistika. V oblasti je také několik sportovních center, turisté mohou navštívit i fitness střediska, tenisové kurty nebo si zahrát plážový volejbal. K neméně oblíbeným letním sportům Val di Fiemme patří rybolov a projížďky na koni na rozsáhlém území přes 200 km².
Pro milovníky historie je zajisté zajímavou skutečností fakt, že ve 12. století Val di Fiemme založilo feudální quasi republiku – Magnifica Communita di Fiemme. Svědkové této doby, domy tehdejších aristokratů v Cavalese, se zachovali dodnes.

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 693 km, od Brna 725 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
****
Cykloturistika
Golf
Wellness
*
Adrenalinové sporty
****
Kultura & zábava
*
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Brixen/Plose (I)
***
San Martino di... (I)
***
Ski Center Lat... (I)
****
Tre Valli (Alp... (I)
***
Val di Fassa (I)
****

Ubytování ve středisku

Hotel_Italia_Val_di_Fiemme_uvodni.jpg
***

Chcete zajistit jiné ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.