Val di Fassa (1200m - 2638m)

kraj: Südtirol, Trentino orientale, Veneto

Val di Fassa / Fassatal Val di Fassa

Údolí Fassa, ležící přímo v srdci Dolomit, je díky své kráse popisováno jako jedinečné na celém světě. Je typické svou nedotknutelnou přírodou a skutečným rájem nejen pro sport, ale i pro odpočinek. Průměrné teploty v létě v této oblasti dosahují 15 °C až 25 °C. Zajímavou skutečností je, že několik vrcholků Dolomitů je pojmenováno podle skřítků, strašidel a čarodějnic, kteří v pradávných časech toto údolí obývali.

Údolím Fassa se rozkládá sedm vesniček - Canazei, Campitello, Mazzin, Pozza, Vigo, Soraga and Moena a několik menších, které jsou přidružené k těmto hlavním vesničkám. Původní obyvatelé žijící ve vesničkách v Dolomitech se označují za tzv. Ladinskou komunitu, která má svůj vlastní Dolomitský Ladinský jazyk a kulturu. Ladin Museum a Institut Ladinské kultury, které naleznete ve vesničce Vigo, vám o této kultuře prozradí více.
Každá vesnička v tomto údolí pořádá několik kulturních, sportovních i zábavních akcí, aby vás přesvědčili, že v údolí Fassa se přes léto určitě nudit nebudete. Od července do září se pořádá ve vesničce Trentino hudební setkání I Suoni delle Dolomite, kde hrají a zpívají hudební skupiny a interpreti všech hudebních žánrů. Každý si tedy přijde na své. S programem jsou také spojeny výšlapy a exkurze s průvodcem a jak koncert, tak i exkurze do hor jsou zadarmo.
Každým rokem v červenci se v údolí Fassa konají běžecké závody Traslaval, kterých se účastní všichni ti, kteří mají chuť si zaběhat a při tom poznat plno nových přátel a sportovních nadšenců. Další běžecké závody, které se pořádají v údolí Fassa, jsou Dolomites Skyrace patřící mezi nejdůležitější vysokohorské závody.
Při procházce vesničkou Canazei na vás dýchne minulost a tradice. Můžete zamířit do hospůdek, kde si můžete vybrat z nabídky několika tradičních jídel nebo se projít v uličkách, kde vám zazpívají a zahrají folkoví zpěváci oblečení do typických krojů této oblasti. Na přelomu srpna a září Canazei pořádá festival Gran Festa da d´ista. Čtyři dny tradičního jídla, několika druhů piva a také folkových souborů s muzikou z různých oblastí Dolomitů. 
Údolí Fassa nabízí nespočet cyklistických tras a to jak pro horská kola, tak i silniční. Samozřejmě zde najdete turistické stezky nejen pro náročné turisty, ale i pro rodiny s dětmi či starší turisty.

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 697 km, od Brna 728 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
****
Cykloturistika
Golf
Wellness
**
Adrenalinové sporty
***
Kultura & zábava
**
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Civetta (I)
***
Marmolada – Ar... (I)
***
Ski Center Lat... (I)
****
Tre Valli (Alp... (I)
***
Val di Fiemme (I)
****

Ubytování ve středisku

RosaRosa_albergo001.jpg.jpg
***

Chcete zajistit jiné ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.