Ultental (1500m - 2600m)

kraj: Südtirol, Trentino orientale, Veneto

Ultental_.jpg Ultental

 
 
 
 
 
 

Ultental/Val d'Ultimo v Alto Agide je údolí s mnoha lesy a loukami, které se nachází poblíž Merana. Pro tuto idylickou oblast jsou charakteristická starobylá venkovská stavení. Údolí s nádhernými alpskými pastvinami a četnými horskými chatkami se nachází na boku pohoří Ortles.
V oblasti se nachází mnoho malých konglomerátů a selských usedlostí. Nejdůležitějšími lokalitami jsou San Pancrazio/Sankt Pankraz, Santa Valburga/Sankt Walburg, San Nicoló/Sankt Nikolaus a Santa Gertrude/Sankt Gertraud.
Název údolí může pocházet z latinského termínu „ultima“, ani starousedlíci si tím však nejsou naprosto jisti. Venkovská kultura je v Ultentalu stále živá a s místními tradicemi se návštěvníci setkávají na každém kroku. Rozsáhlé lesy i pastviny na úpatích hor, chráněných před severními větry, přitahovaly rolníky již od dávných dob. Jako první oblast osídlili Gótové, následováni Bavory.
Ultental je výjimečné údolí. Začíná rozsáhlými vinicemi a končí ve výšce 3.000 m.n.m. na vrcholech pokrytých ledovci. Tamější vegetace je proto velice rozličná. Celá oblast patří do Národního Parku Stelvio.
Dohromady v celém okolí najdeme přes 600 km skvěle značených tras procházejících přes prameny říčních toků a rozkvetlé louky. Ve vyšších polohách se nachází malá jezírka a horské chaty, které jsou během období lesních měsíců otevřeny pro veřejnost.
Během teplých letních měsíců údolí nabízí ideální místo pro všechny, kteří milují přírodu. Kromě procházek a výletů je možné vyjet si na kole, hrát tenis nebo golf, který je jedním z nejoblíbenějších sportů v Alto Agide. Golfová hřiště se nacházejí velice blízko sebe a každý klub má své zvláštnosti.
Mezi kulturní zajímavosti patří Archeologické muzeum a Údolní muzeum San Nicolò/Sankt Nikolaus nebo Hrad Eschenlohe.

 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 715 km, od Brna 746 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
Cykloturistika
Golf
Wellness
Adrenalinové sporty
Kultura & zábava
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Meran 2000 (I)
**
Ritten (I)
**
Sarntal (I)
**
Val Senales / ... (I)
***
Val Venosta, W... (I)
***

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.