Tre Valli (Alpe Lusia) (1190m - 2513m)

kraj: Südtirol, Trentino orientale, Veneto

Tre Valli.jpg (1) Tre Valli (Alpe Lusia)

 
 
 
 
 

Po téměř dvou hodinách cesty z Benátek se dostanete do údolí, které je pravou přírodní horskou oázou se zcela nedotčenou přírodou. Oblast se nachází v Dolomitech, v horách jedinečných a známých pro turisty na celém světě. Jižní strana údolí je ohraničena středisky Marmolada a Val di Fassa. Obojí každoročně lákají výletníky i horolezce.
V letech 1915 – 1917 byly Dolomity dějištěm 1. světové války mezi italským a rakouským vojskem. Vedla zde linie od Cima d‘ Asta přes Passo San Pellegrino a pokračovala směrem na Marmoladu, Col di Lanu a další městečka a vesničky. Ještě dnes mohou návštěvníci spatřit stopy po bombách a minách ve skalách, v lagazuoi,  astelletto della Tofana i v Ledovcovém městě, postaveném vojáky alpského pluku při dobývání Marmolady.
Moena je první centrum, na které narazíte vři vstupu do Val di Fassa, je uloženo ve slunné rokli, obklopené lesy a horskými loukami. Moena je spojena s Passo San Pellegrino, což je turisticky vyhledávaná oblast během zimní i letní sezóny. Jedná se o největší osídlené středisko ve Val di Fassa, které hraničí s Val di Fiemme
Údolí Biois je nazýváno podle stejnojmenné řeky a zahrnuje obce Falcade, Canale d'Agordo, Vallada Agordina a Cencenighe Agordino.Obyvatelé jsou zaměřeni na pastevectví, zemědělství a lesnictví a vždy byli velice nábožensky zaměření. Stavěli proto podél cest tzv. "Atrioi", obětní sloupy zasvěcené svatým dobrodincům. Významné jsou především stavby z 17. – 19. století.
V okolí je velké množství výborně značených tras vedoucích pře údolí i mezi horami. Pro všechny, kteří mají rádi horská kola je zde mnoho tras vedoucích přes lesy, podél řek, pastvin i do vyšších poloh. Pro děti je podél řeky Bois na rovině připravena trasa dlouhá 2 km.
Z dalších aktivit je možné například rybařit, hrát tenis, minigolf, vyzkoušet si paragliding nebo se projet na koni.

 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 700 km, od Brna 731 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
Cykloturistika
Golf
Wellness
Adrenalinové sporty
Kultura & zábava
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Civetta (I)
***
Marmolada – Ar... (I)
***
Marmolada - le... (I)
***
San Martino di... (I)
***
Val di Fassa (I)
****

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.