Tauferer Ahrntal/ Valli di Tures a Aurina (951m - 2400m)

kraj: Südtirol, Trentino orientale, Veneto

Tauferer Ahrntal.jpg Tauferer Ahrntal/ Valli di Tures a Aurina

Oblast Tauferer Ahrntal se rozkládá na úpatí 14 vrcholů, které mají více jak 3.000 m. Obyvatelé této oblasti, "Tölderer" jsou většinou chudí horalové, kteří zde žijí již dlouhá staletí. Neschůdnost terénu zapříčinila jejich dlouhodobou izolaci, proto ještě dnes se zde můžeme setkat s jejich zvyky, kulturou i dialektem, jedinečným v celém Alto Agide.
Údolí je místem hojně vyhledávaným horolezci a výletníky. Zaváté vrcholy
Val di Ziller "Zillertal", Taurské Aply, "Dreiherrenspitze 3 499 m.n.m., Rörspitze 3 495 m.n.m., jezero Waldner 2.338 m.n.m., které svým hučením oznamuje špatné počasí nebo sedlo Hundskehl jsou možné cíle letních výletů.
Turisticky známý a žádaný je přírodní park v pohoří Rieserferner. Bílé ledovce, hřmící vodopády, husté lesy a rozsáhlé alpské pastviny, to je přírodní park Rieserferner velký 20.581 ha a z části obklopující Val di Tures, Defereggen aValle di Anterselva. Zde, na hlavním hřebenu Dolomit se nachází geologická zóna staré ruly. Od roku 1988 je pohoří Rieserferner pod ochranou a tudíž je bráno jako přírodní park. Krásné jsou četné vodopády v údolí Val di Rhein a horská jezera jako např. Anterselva nacházející se na úpatí ledovců Hochgall a Wildgall, které je zároveň třetím největším jezerem v Alto Agide.
Nejvýznamnějším místem pro příjemné procházky a nezapomenutelné výlety do hor je bez pochyb údolí Rein umístěné přímo pod ledovci. Právě zde lze spatřit velmi pestrou flóru, jako na mnohem teplejších místech. Žijí zde kamzíci, svišti, hranostajové i orli skalní. Pod ochranu oblasti patří zároveň mnoho nerostů.

Okolí je ideální pro sportovce i turisty hledající na své dovolené zábavu. Bohatá nabídka strávení volného času zahrnuje pobyt u vody i sport v horách. Turisté se mohou projet na kanoích, vyzkoušet si river-treking, paragliding, horolezectví, zorganizovat si pěší výlety, výlety na kolech a dokonce i na koni. Návštěvníci mohou využívat venkovní bazény, hrát plážový volejbal, tenis, squash, bowling, minigolf, fotbal a rybařit. Milovníky golfu potěší místní devíti jamkové golfové hřiště.
Pro děti jsou zde připraveny projížďky na ponících, lov duchů a čarodějnic, skupinové a společenské hry.
Pro milovníky dobrodružství je připravena nabídka raftingu v gumových člunech s odbornými průvodci. Sezóna pro tento sport je od května do října, nejvhodnější podmínky jsou však během měsíců června a července.
Mezi kulturní lákadla patří Muzum Vajont, Hrad Tures/Schloss Taufers s oblíbenou výstavou „Středověké mučící nástroje“ a Tiziánův rodný dům.

 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 662 km, od Brna 693 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
*****
Cykloturistika
Golf
Wellness
*
Adrenalinové sporty
**
Kultura & zábava
****
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
3 Zinnen (I)
***
Defereggental (A)
**
Kronplatz (I)
****
Matrei, Kals a... (A)
***
Sillian (A)
***

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.