Sterzing / Wipptal (948m - 2176m)

kraj: Südtirol, Trentino orientale, Veneto

V CELÉM STŘEDISKU

Sport:
bruslařská dráha tenisová hala jízda na koních sáně s koňmi snowball kluziště paragliding rogalo deep_snow_running pěší turistika solarium sauna crosscountry lyžování kulečník
Zábava:
slides taneční hala noční klub folklore kavárna restaurace koncert diskotéka divadlo vinný sklep

HRAD SPRECHENSTEIN

Popis:

Zámek Sprechenstein se nachází jihovýchodně od Sterzingu a patřil rodině Trautsonů. Hrad byl několikrát rekonstruován, jak hovoří například dokument z roku 1241. V roce 1775 jej zdědila rodina Auersperg. Během druhé světové války byl ovšem vážně poškozen bombardováním, ale díky majiteli a dozoru historického a uměleckého dědictví Trentu byl později pečlivě obnoven. Hrad je přístupný pouze z venku.

Poloha: Zobrazte na mapě

MĚSTSKÁ HALA STERZING

Popis:

Městská hala Sterzing byla postavena v letech 1468 - 1473. Rohový arkýř byl postaven až v roce 1524 při restaurování děl. Radní komora se stěnami ze dřeva a trámovým stropem je považována za nejkrásnější v celém Tyrolsku. Velké vnitřní nádvoří spojuje radnici s halou věnovanou Vigilu Raberovi, prvnímu německy mluvícímu divadelnímu editoru v této oblasti. Městská hala má také pozoruhodnou sbírku uměleckých děl, která je otevřená pro návštěvníky.

Otevírací doba:
pondělí - čtvrtek od 8.15 - 12.30hod. a od16.00 - 17.00hod.
v pátek od 8.15 - 13.30hod.
soboty, neděle a svátky je zavřeno
 

Poloha: Zobrazte na mapě

MULTSCHER A OBČANSKÉ MUZEUM

Popis:

Ve východním křídle paláce Teutonic Order se od roku 1986 nachází muzeum Mutscher spolu s Občanským muzeem z roku 1994. V muzeu Multscher najdeme grandiciózní oltář skládající se ze čtyř slavných částí znázorňujících scény ze života Marie a Krista, který byl postaven na farním kostelu Sterzing Hansem Multscherem z Ulmu mezo lety 1456 a 1459. Tento oltář je považován za jednu z nejdůležitějších mistrovských děl tohoto období. Občanské muzeum bylo umístěno do barokních sálů paláce. Různé nástěnné malby zachycují město a jeho okolí, stejně jako historické záznamy o Teutonic Order. Zvláštní pozornost si zaslouží především různá svědectví městského života a sbírka předmětů a dokumentů z městské společnosti.

Otevírací doba:
úterý až sobota: 9.30 - 12.30 a 14.00 - 18.00
neděle, pondělí a svátky je zavřeno
otevřeno je od začátku debna do konce listopadu

Palác Teutonic Order
Tato nemocnice byla založena v roce 1241 a byla svěřena do Teutonic Order v roce 1254 a přeměněna v církevní stavbu, která byla tak udržována do roku 1805. Věž je rozdělena na tři díly a pochází z 14.století. Západní křídlo s trojúhelníkovým štítem bylo postaveno v 15.století, zatímco východní křídlo v barokním slohu bylo přistavěno za regentství barona von Recordin mezi 1752 a 1754. Počínaje 19.stoletím byla budova využívána pro jiné účely. Do roku 1977 byla, mimo jiné, vybavena jako městská nemocnice.

Poloha: Zobrazte na mapě

POUTNÍ KOSTEL MARIA TRENS

Popis:

Poutní kostel, který se nachází v Trens, byl postaven v roce 1498 v pozdně gotickém stylu a představuje druhé nejdůležitější poutní místo v jižním Tyrolsku. Vznik Obrazu milosti (dřevěná plastika Madonny s dítětem) sahá až do roku 1470. Zvláštního historického a uměleckého zájmu se těší četné vyřezávané tabule, stejně jako malba znázorňující přenos Obrazu milosti do nové kaple. Kostel je otevřen každý den.

Poloha: Zobrazte na mapě
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Brixen/Plose (I)
***
Nauders (A)
****
Sarntal (I)
**
Val Senales / ... (I)
***
Wipptal (A)
**

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.