Sestriére a Via Lattea (1360m - 2823m)

kraj: Valle d´Aosta, Piemonte

Sestriére a Via Lattea Sestriére a Via Lattea

Italská oblast Sestriere, antická nazývána "ad Petram Sextariam" nebo "Sestreram" je původně oblast malých římských osad, které se věnovaly pastevectví. Za Napoleona zde byla zbudována první silnice procházející Sestriere. Oblast se nachází ve výšce 2.035 m.n.m. na stejnojmenném vrcholu Val Chisone a Valle di Susa pár kilometrů od Francie. Rozkládá se na 2.580 ha.
Turistická oblast Sestriere vznikla v poměrně nedávné době, až v roce 1934, na území bývalých Champlas du Col, Sauze di Cesana a osady Brogata di Sestriere, která se oddělila od Pragelata.
Na začátku 30. let v Sestriere senátor Giovanni Agnelli nechal postavit na rozsáhlých loukách dva výškové hotely a první lanové dráhy přímo na hory Banchetta a Sies. Historie je proto spojená s lyžováním - začátek lyžařských tratí na světových pohárech v Sestriere pochází z roku 1967, kdy se zde konal sjezd na sjezdovce "Banchetta". S lyžováním souvisí i poetický název Via Lattea (Mléčná dráha). V Sestriere se konaly významné sportovní události jako světový šampionát v roce 1997 a Zimní Olympiáda v roce 2006 spolu s Paralympiádou.
Sestriere není jen proslaveným zimním lyžařským střediskem. Návštěvníci dále mohou zažít organizované exkurze po pevnostech, opatstvích a historických centrech v údolí Susa. Pro milovníky cyklistiky jsou připraveny organizované výlety na horských kolech nebo je možné využít nabídky horských průvodců, pod jejichž dohledem si každý může vyzkoušet horolezectví nebo via ferrate. Pro ty odvážnější je připraven paragliding nebo jízda na koni, rafting, canoraft, hydrospeed a kanoistika. Na jezeře Lago Losetta se scházejí všichni milovníci sportovního rybolovu.
Pro letní dovolenou je významné 18-ti jamkové golfové hřiště o délce 4 955 m par 66, patřící mezi nejvyšší v Evropě. Bylo postaveno ve 30. letech a každoročně se na něm utkávají profesionálové z Itálie i zahraničí. V roce 1936 zde byl pořádán zápas, ve kterém vyhrál slavný šampión Henry Cotton.
Turisté mohou dále navštívit krytý bazén nebo přírodní jezero k sportovnímu rybaření. Možnosti vycházek do přírody dělá celou oblast vyhledávanou také během letní sezóny. Je zde také možnost využít tras pro horská kola, hřiště pro fotbal, volejbal, basketball, tenis, badminton, ping-pong, squash a posilovny, nebo si vychutnat odpočinek v sauně nebo se opálit v soláriu.
Turisté mohou obdivovat moderní architekturu, kostel San Edoardo, ve kterém jsou vystaveny díla Rubina a Azziho, nebo například úžasnou Via Crucis Francesca Mesiny.

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 1097 km, od Brna 1217 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
Cykloturistika
Golf
Wellness
Adrenalinové sporty
Kultura & zábava
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Bardonecchia (I)
****
Limone Piemont... (I)
***
Montgenèvre (F)
****
Serre Chevalie... (F)
*****
Valle d´Aosta/... (I)
****

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.