Sarntal (1570m - 2460m)

kraj: Südtirol, Trentino orientale, Veneto

Sarntal Sarntal

 
 
 
 
 
 

Vrcholy oblasti Sarntal – Val Senales začínají na jižním úbočí Centrálních Alp v okolí Merana. Pro jejich vzhled je charakteristická různorodá krajina. Na začátku údolí se rozkládají rozsáhlé vinohrady, které ve vyšších polohách přecházejí na majestátní vrcholy pokryté věčnými ledovci. Stezky, němí svědkové dávných časů, se křižují s moderními lanovkami fungujícími v zimním i v letním období.
V údolí se nachází několik lokalit: Monte Santa Caterina, Madonna di Senales, Vernago a Maso Corto. Všechny mají bohatou historickou minulost a svým návštěvníkům nabízejí velmi příjemné prostředí pro odpočinek. Z  původních staveb zde zbyl kostel na začátku střediska.
Maso Corto leží ve výšce 2.011 m.n.m. ve Val Senales přímo před sjezdovkami. Vyskytuje se zde mimo jiné množství barů, restaurací a horských chat, ve kterých si turisté mohou odpočinout po celodenním sportovním vyžití. 
Sarntal -
Val Senales je spíš menší středisko s výbornými sněhovými podmínkami během celého roku. Jeho výhodou je ideální umístění, daleko od vyhlášených lyžařských středisek. Prostorné kabinové lanovky vyvezou na Hochjochferner 80 osob za 6 minut.
Letní lyžařská sezóna zde každoročně začíná v červnu a lyžuje se na 8 km sjezdovek. I pro běžkaře je na ledovci otevřena trasa. Během celého roku místní obyvatelé doporučují používat opalovací krémy s vysokým ochranným faktorem a sluneční brýle.
Ve výškách nad 3.000 m se nachází horské usedlosti, ve kterých mohou turisté využít místní pohostinnost a ochutnat některý z typických produktů. Další možností je 150 km tratí určených pro treking, či via ferrata. Okolí jezera Vernago a cesty Maso Corto je si velmi oblíbili cyklisté. Z Maso Corto se může vyjet po lesní cestě nahoru až k horské chatě Lazaun. Z ostatních aktivit jsou k dispozici vyjížďky na koni, tenis, volejbal či basketbal nebo lukostřelba.
Ke známým kulturním lákadlům patří hrad Trauttmansdorff, ve kterém dvakrát strávila zimu i legendární rakouská císařovna Sissi. Oblíbeným místem je i kostel svatého Procola nebo archeologické muzeum.

 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 659 km, od Brna 690 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
****
Cykloturistika
Golf
Wellness
**
Adrenalinové sporty
*
Kultura & zábava
**
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Brixen/Plose (I)
***
Meran 2000 (I)
**
Ritten (I)
**
Sterzing / Wip... (I)
***
Ultental (I)
**

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.