Ritten (1530m - 2270m)

kraj: Südtirol, Trentino orientale, Veneto

Ritten Ritten

Nachází se mezi Val d’Isarco na východě, Val Sarentina na západě a Talverou na stejnojmenné náhorní plošině nad Bolzanem, se kterým je spojen silnicí i kabinovou lanovkou.
Náhorní plošina Ritten patří mezi nejpůsobivější místa oblasti Alto Agide. Turisté si v Ritten příjemně odpočinou a zapomenou na každodenní stres a starosti. Je to místo bohaté na historii a tradici, které lze spatřit na každém kroku.
Ritten je známý pod jménem „Riviéra Dolomit“ a je to oblast vyhovující všem, kteří touží strávit čas v přírodě na procházkách a výletech. Oblast sloužila původně jako letní sídlo pro obyvatele Bolzana, kteří zde hledali útočiště před vysokými letními teplotami ve městě.
V 17. století zde starosta Bolzana, von Eberschlager, hledal v lomu materiál pro stavby a všiml si, že se nachází na chladném místě, vzdáleném od vyprahlého města. Vytvořil tak základ nové módy, tzv. "Sommerfrische", letní sídla šlechty a bohatých měšťanů.
Z typických horských oděvů se zachovaly pouze bílé pláště s červenými nebo černými límci o jejichž původu koluje spousta legend. Domy a velkolepé rezidence, rozsáhlé parky se staly vyhledávaným cílem pro turisty z celého světa.
Pro všechny, kteří vyhledávají aktivní odpočinek je Ritten i celé okolí Alto Agide tím pravým místem. Léto je ideální pro horolezce, pro koupání v průzračných vodách jezera Calardo a pro náročnou cyklistiku.
Turisté mohou navštěvovat horské chaty ve Val Sarentino, vydat se na vysokohorskou turistiku na jedné z deseti Dolomitských Alta via nebo si prohlédnout fascinující ledovcové díry. Dohromady je v okolí 350 km tratí.
K dispozici jsou také tenisové kurty, fotbalové hřiště, fitness centrum a rychlobruslařský stadion, který je během letních měsíců využíván pro jízdu na kolečkových bruslích.

Jedním z nejnavštěvovanějších míst jsou přírodní pyramidy v okolí Soprabolzano a Longostagno. Přírodní pyramidy se nacházejí i na jiných místech na světě, ale nikde jinde nejsou tak vysoké a vytvarované jako právě v Rittenu. Vynikající znalci oblasti Alto Agide mluví o perfektním gotickém stylu a je jisté, že přírodní pyramidy v Rittenu jsou opravdu jedinečné. Věžičky jsou tvořeny z morénového materiálu, který byl uvolňován z ledovce, který se v době ledové v údolí Val Isarco rozkládal. Zvláštností těchto forem je, že v suchém stavu jsou zcela tvrdé, ale jakmile přijdou do kontaktu s vodou, stávají se jílovitými a nestálými. Největší kameny se slepily jílem a vytvořily bariéry proti dešti a každá přeháňka tak tvoří neobvyklý jev: hmota, která není chráněná kameny je rozleptávána a splachována do údolí.

 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 659 km, od Brna 690 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
****
Cykloturistika
Golf
Wellness
**
Adrenalinové sporty
**
Kultura & zábava
****
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Meran 2000 (I)
**
Sarntal (I)
**
Ski Center Lat... (I)
****
Ultental (I)
**

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.