Passo Tonale (1200m - 3016m)

kraj: Trentino occidentale, Lombardia

Passo Tonale, Ponte di Legno, Aprica Passo Tonale

Nejznámějším městečkem v dané oblasti je Passo Tonale ležící v horském sedle ve výšce 1 882 m.n.m. Oblast Passo Tonale se nachází na pomezí krajů Lombardie a Trentino Alto. Passo Tonale připomíná otevřenou panoramatickou přírodní arénu. Díky majestátnímu ledovci Presena umístěnému v 3 000 m.n.m. je středisko oblíbeným celoročním výletním místem s možností zimního i letního lyžování. Passo Tonale je sice známo převážně jako zimní lyžařské středisko, ale turistům nabízí i v létě širokou škálu možností.
Nedaleké malebné městečko Ponte di Legno ležící ve výšce 1 257 m.n.m. by mohlo být popsáno jako elegantní a zároveň typické horské alpské městečko. Tichá a přitom magická poloha je neodolatelnou kombinací pro turisty, kteří chtějí strávit dovolenou v krásné přírodě. Ponte di Legno umístěno na slunečné straně hor přitahuje návštěvníky v létě i v zimě.
Ideální nenáročnou letní aktivitou jsou procházky. Pro adrenalinově založené je zde skvělá příležitost k horolezectví. Pro cyklisty je připravena speciální Adamello Bike Arena, která zahrnuje přes 500 km cyklistických stezek nacházejících se mezi Alta Valle Camonica a Alta Val di Sole. Je to spleť cestiček, pěšinek a stezek pro soumary, které byly používány během války v letech 1915 – 1918 a zformovaly tak dohromady 18 stezek s různými stupni obtížnosti ve výškách od 700 m.n.m. až po 2 600 m.n.m. V okolí stezek se samozřejmě nachází mnoho tzv. Bike hotels, které zajišťují vše, co cyklisté mohou během svých tras potřebovat. Lesy, hory a fantastická scenerie doplňuje kouzlo tohoto letního střediska.
Středisko je přirozeně bohatě zařízeno také pro děti, které mají vstup do řady zařízení zdarma. Nejen nejmenší jistě nadchnou kreativní workshopy, různé hry, představení a události, které organizuje místní Mini club sídlící v Passo Tonale. Děti mohou navštívit také jezdeckou školu nebo bazén.
Výhodou je vlastnictví Adamello Card, která nabízí slevy na různé vstupy do místních zábavních center a dalších zařízení. Příkladem může být botanické centrum, mykologické centrum, procházky nebo projížďky s průvodcem, nordická chůze, kulturní památky,  rafting, jízdy na lanovkách, golf a mnoho dalších.
Turisté by rozhodně měli navštívit také místní rezervace Stelvio National Park a Adamello Park. Příznivci golfu si mohou zahrát svůj oblíbený sport ve Valbione umístěné v 1 530 m.n.m. na jednom z nejkrásnějších golfových hříští v Alpách.
Střediska dohromady tvoří úctyhodný ubytovací komplex hotelů a rezidencí. Ve volném večerním čase můžete navštívit místní pizzerie, bary a diskotéky. Ve středisku se nacházejí penziony, obchody, apartmány, směnárna, lékařská služba, restaurace, skibus, sportovní areál s krytým bazénem, halou na volejbal, basketbal a tenis.

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 781 km, od Brna 845 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
Cykloturistika
Golf
Wellness
Adrenalinové sporty
Kultura & zábava
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Bormio (I)
****
Madonna di Cam... (I)
****
Passo Stelvio ... (I)
***
Passo Tonale -... (I)
***
Val di Sole (I)
*****

Ubytování ve středisku

residence adamello/adamello_residence.jpg

Chcete zajistit jiné ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.