Paganella (1085m - 2125m)

kraj: Trentino occidentale, Lombardia

paganella.jpg (1) Paganella

Altopiano (náhorní plošina) della Paganella je název turistické oblasti ležící západně od Trentina, která se táhne kolem Paganelly a Dolomiti Brenta. Dolomiti Brenta jsou v létě rájem pro horolezce a v zimě nabízí možnosti pro lyžařské nadšence.
 
Paganella je pohoří čnící nad Trentem a údolím Adige nabízející nespočet příležitostí pro výpravy a výlety od těch nejlehčích pro rodiny s dětmi i starší turisty, až k těm obtížnějším, které potřebují přípravu, zkušenosti a dobrou fyzickou kondici. Vrchol Paganella ve výšce 2 125 m.n.n. se tyčí jako obrovská stěna nad údolím Etschtal a brennerskou dálnicí. Paganella je ideálním místem pro odpočinek a zábavné prázdniny pro všechny generace.
 
Hlavními centry oblasti Paganella jsou vesničky Andalo, Fai della Paganella a Molveno. Vesnička Andalo leží v 1 040 m.n.m. na široké pláni mezi Dolomiti Brenta a Paganella masivem. Nabízí širokou škálu ubytování a sportovního vyžití. Vesnička se pyšní sportovním centrem, které neustále vylepšuje, aby návštěvníkům splnila všechny jejich požadavky.  
 
Fai della Paganella v 968 m.n.n. se rozkládá podél panoramatické terasy, ze dvou stran sevřena horami Fausior a Paganella, z nichž jedna je známá svými trasami pro orientační běh, druhá trasami pro lyžaře. Rozlehlé náhorní plošiny nabízejí nezapomenutelné procházky s pohledem na velkolepé údolí Adige s rozsáhlými loukami posetými nejrůznějšími druhy květin a hustými lesy vonícími dřevem a pryskyřicí. K vidění jsou zde i archeologické vykopávky, jež uchovávají pozůstatky po přechodu starověkých Rétů touto krajinou
 
Molveno, vesnička proslulá jako perla Dolomit se srdečnou a příjemnou atmosférou, leží mezi stejnojmenným jezerem a nejznámějšími vrcholy Dolomiti Brenta. Molveno je přírodním vstupem do Národního parku Adamello Brenta a bránou nejznámějších alpských tras. V létě si v Molvenu můžete užívat na břehu jezera pláže, která je označovaná jako jedna z nejhezčích v Trentinu. Zelené louky, ležící na břehu průzračného jezera nabízejí klidný a oddychový pobyt včetně četných možností sportovního vyžití.
 
Pěkné hotely a rezidence postavené ve vesničkách nezměnily typickou horskou skladbu krajiny. Hotely jsou většinou 2-3 hvězdičkové vedeny místními rodinami, které kladou důraz na zdejší tradiční kuchyni.
 
Letní Paganella nabízí příjemné procházky a túry v Národním parku Adamello Brenta s typickou vysokohorskou faunou a florou, dále plavání, fitness nebo i bruslení jak na kolečkových bruslích, tak i zimních bruslích pod zastřešeným kluzištěm v Andalu. V zimě je Paganella zasvěcená lyžařství, v létě zase vysokohorské turistice.

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 720 km, od Brna 755 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
****
Cykloturistika
Golf
Wellness
*
Adrenalinové sporty
**
Kultura & zábava
*
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Madonna di Cam... (I)
****
Passo Tonale (I)
****
Passo Tonale -... (I)
***
Val di Fiemme (I)
****
Val di Sole (I)
*****

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.