Meran 2000 (1250m - 2600m)

kraj: Südtirol, Trentino orientale, Veneto

Meran 2000.jpg Meran 2000

 
 
 
 
 
 
 
 

Hlavním městem oblasti Meran 2000, Latsch je městečko Merano nacházející se v oblasti Burgraviato v Alto Agide. Svými léčivými prameny a subtropickým klimatem je v celé Evropě známý již z doby monarchie. V letech 1418 – 1848 bylo Merano hlavním sídlem Tyrolského hrabství a v 18. století dostalo statut města. Po 1. světové válce se spolu s Alto Agide stalo součástí Itálie.
Merano je kulturní centrum s mnoha divadelními, koncertními a festivalovými nabídkami. Nabízí také mnoho sportovních aktivit – jako třeba Meránský hippodrom a jiné.
Hory a údolí, alpská a středozemní vegetace se v dané oblasti střídají a vytvářejí tak krajinu s nesrovnatelně krásnou přírodou, která je vhodná k procházkám a výletům podél starobylých zavlažovacích kanálů Waalwege.
Během letních slunečních dní je možné osvěžit se v jezerech nebo si někam zajít. Nejčastější jsou zde vycházky a výlety do okolí, především do hor. Ti, kteří tento kraj znají, jistě doporučí jednu z místních tras. Jihotyrolská zahrada (Il Giardino del Sudtirolo) v sobě zahrnuje známou rokli v Rio dell Foglio „Grand Canyon Alta Adige“ a ledovcový úkaz na jihu Alto Adige. Do rokle spadá největší propast v dané oblasti. Nachází se na úpatí Corno Bianco a turisté si mohou prohlédnout zkameněliny korálů, měkkýšů či jiných živočichů z dávných dob. Ledovcové jámy se nacházejí na úpatí hory Ganda v příkopech dlouhých 200 m a širokých 10 – 50 m. Na tomto místě se ve výšce 500 m.n.m v řídkém lese vyskytují skály, a kvetou rostliny, které běžně rostou pouze ve výšce 1.200 m.n.m. Jedná se o jedinečný přírodní úkaz.
V blízké oblasti Val Pusteria je mnoho příležitostí pro cyklisty. Řadu tras lze projet se silničním i horským kolem. Díky různorodosti krajiny si každý vybere svou trasu vedoucí přes úpatí, srázy, lesy, louky nebo například vinice.
Okolí je vhodné i pro horolezce a pro vysokohorskou turistiku. Nachází se zde osm přírodních parků, ve kterých se vyskytuje jedinečná fauna a flora. Devátý park, Parco Naturale Alpe Sarentine, je zatím ve fázi projektování.
Téměř v každé osadě Alta Agide se nachází alespoň jeden bazén a v některých částech regionu jsou zase jezera. Většina z těchto míst je připravená a plně vybavená pro turistickou sezonu.
Na své si přijdou i příznivci golfu. Golfová hřiště s 18-ti jamkami se nachází například ve Val Passiria v blízkosti Merana, poblíž Lago di Carezza nebo v Monte San Pietro. Další hřiště jsou poblíž louky Lana v Alta Badia a na úpatí Marmolady.
Z dalších aktivit je zde možné provozovat rafting, surfování, nordickou chůzi, paragliding nebo jízdu na koni.

 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 693 km, od Brna 742 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
****
Cykloturistika
****
Golf
****
Wellness
**
Adrenalinové sporty
****
Kultura & zábava
****
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Ortler-Region (I)
***
Passo Stelvio ... (I)
***
Ritten (I)
**
Sarntal (I)
**
Ultental (I)
**

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.