Marmolada - ledovec (1446m - 3265m)

kraj: Südtirol, Trentino orientale, Veneto

Marmoladaledovec.jpg
Marmolada - ledovec

 

Marmolada je právem nazývána jako „Královna Dolomit“ a kulminuje v bodě Punta di Penia (3344m) – vůbec nejvyšším vrcholem Dolomit. Severní stranu v horní třetině pokrývá mohutné ledové pole o délce 4km a šířce 1,5km. Na jižní se naopak vzpíná stěna 800m vysoká – sen řady extrémních horolezců. Vedle nejvyššího vrcholu Punta Penia je „třítisícovek“ v hlavním masivu více: Gran Verner, Monte Serauta, Cima d´Uomo.  
Ledovec je dobře přístupný. Nejlepší je využít lanovky, která vozí až k chatě Rifugio Pian Fiacconi. Kabinkovou lanovkou dosažitelný je i druhý nejvyšší vrchol skupiny Punta di Rocca (3309m).
V blízkosti každého masívu vznikla jezera. K nejdůležitějším patří nádrž u sedla Fedaiapass na úpatí masívu Marmolada a jezero Allghe, na jehož východním břehu leží i město stejného jména. A nakonec hlavně umělé přehradní jezero Lago di Fedaia nacházející se také na úpatí Marmolady.
I tento masiv má své muzeum války. Je zřízeno v lokalitě hřebenu Punta Serauta (3288m), který byl důležitým opěrným bodem Italů. Území nazývané Zona Sacra (v překladu posvátné, památné místo) nabízí kromě zajímavostí z války i jedinečné výhledy. Další volně přístupné muzeum, nazvané Museo della Grande Guerra in Marmolada, se nachází v budově druhé mezistanice lanovky na Punta di Rocca.
Marmolada nabízí ferraty (tzv. zajištěné cesty) různých úrovní náročnosti, a to po různých částech masivu s fantastickými pohledy. V létě se tu tedy dá uskutečnit pravá lyžařská ledovcová túra. Během některých cest se můžete setkat s vojenskými stavbami z první světové války.
Nejvyšší vrchol Dolomit je lákavý turistický cíl, přestože nepatří mezi nijak výjimečně hezké hory. Je poněkud netypickým dolomitským štítem, neboť svým tvarem rozložitého půlměsíce nezapadá do plejády jiných ostrých štítů Dolomit. Přesto patří výstup na tuto horu k vyhledávaným turistickým cílům. A pokud přijdete pod její ledovou náruč v ten pravý okamžik, odmění se excelentním rozhledem na celý podivuhodný vápencový svět Dolomit.

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 705km, od Brna 729km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě

HODNOCENÍ

Lyže
***
Snowboard
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení

CELKOVÉ PODMÍNKY

Sjezdovky***
ledovec

SNĚHOVÉ ZPRAVODAJSTVÍ

report z:26.2.19
středisko otevřeno
sníh na sjezdovkách:255cm
sníh v údolí:105cm
poslední sněžení:11.2.19
lanovek v provozu:6
sjezdovek v provozu:18 km
ve středisku:Malga-Ciapela/Marmolada
Nejdelší sjezdovky
Ledovec Marmolada Bellunese, délka 8km, převýšení 1184m, obtížnost střední
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Alta Badia (I)
***
Civetta (I)
***
Cortina d'Ampe... (I)
****
Marmolada – Ar... (I)
***
Tre Valli (Alp... (I)
***

Ubytování ve středisku

Marmolada_Arabba_House_Service_Celek.jpg
***
sol e nef.jpg
***

Chcete zajistit jiné ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.