Marmolada – Arabba (1446m - 3265m)

kraj: Südtirol, Trentino orientale, Veneto

Marmolada – Arabba Marmolada – Arabba

Marmolada je velmi atraktivní oblastí v porovnání s jinými alpskými středisky. Pohled na Královnu Dolomit je všudypřítomný. Marmolada je název celého táhlého a rozložitého skalního masívu, který kulminuje v bodě Punta di Penia (3 344 m.n.n.) - vůbec nejvyšším vrcholem Dolomit. O masívu Marmolady je však lépe mluvit jako o skupině několika pohoří, které jsou od sebe poměrně výrazně odděleny a tvoří vlastně samostatné menší masívy.
 
 
Královna Dolomit je obvykle popisována jako oblast starověkých tradic a přírodní krásy, kde člověk nalezne přívětivou pohostinnost místních obyvatel. Marmolada leží na severozápadě provincie Belluno, která se rozléhá na severovýchodě Itálie. Punta di Penia a Punta di Rocca dosahují se svými více než 3 300 m nejvyšších výšek v celých Dolomitech vůbec. Ledovec Punta di Penia je dobře přístupný a kdo touží "sáhnout si" na něj, může využít příznivé ceny a nechat se lanovkou vyvézt až k chatě Rifugio Pian Fiacconi. Kabinkovou lanovkou dosažitelný je i druhý nejvyšší vrchol skupiny Punta di Rocca.
 
Marmolada je oblast stvořená pro turistiku a výpravy a nabízí několik doporučených tras s převýšením přes 1000 m, které stojí za to si vyšlápnout. Zajímavostí tras v této oblasti jsou pozůstatky a důkazy dramatických událostí první světové války. Masív Marmolady má také své Muzeum války. Je zřízeno v lokalitě hřebenu Punta Serauta (3 288 m.n.n.), který byl důležitým opěrným bodem Italů. Území nazývané Zona Sacra (posvátné, památné místo), nabízí kromě zajímavostí z války i jedinečné výhledy. Další volně přístupné muzeum Museo della Grande Guerra in Marmolada je v budově druhé mezistanice lanovky na Punta di Rocca, kde známá kaple ve skále Punta Rocca skrývá Madonnu Královny Dolomit posvěcenou samotným papežem Woitylou.
 
Marmolada je oblast, která nabízí mnoho zábavy i mimo sjezdovky, a proto je ideální pro ty, kdo hledají drsnou krásu hor a vřelé přijetí.

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 685 km, od Brna 717 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
*****
Cykloturistika
*****
Golf
Wellness
*
Adrenalinové sporty
**
Kultura & zábava
**
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Civetta (I)
***
Cortina d'Ampe... (I)
****
Marmolada - le... (I)
***
Tre Valli (Alp... (I)
***
Val di Fassa (I)
****

Ubytování ve středisku

Marmolada_Arabba_House_Service_Celek.jpg
***
Hotel Roy/Hotel Roy_hotel.jpg
***
sol e nef.jpg
***

Chcete zajistit jiné ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.