Madonna di Campiglio (1550m - 2500m)

kraj: Trentino occidentale, Lombardia

Dolomitsky-okruh-Madonna-di-Campiglio-824611.jpg (1) Madonna di Campiglio

Při cestě do jednoho z nejznámějších italských středisek se otevírá dech beroucí panorama Brentských Dolomit. Oblíbené středisko Madonna di Campiglio, často nazývané jako perla Brenta Dolomites, patří k velmi vyhledávaným střediskům v Itálii.
 
Madonna di Campiglio je klidné a obdivuhodné město ležící ve výšce přes 1 550 m.n.m. Je skvělým překvapením skrývajícím se v údolí mezi Brenta Dolomites a ledovci Adamello a Presanella. Je jedním z nejvýznamnějších letovisek Alp.
 
Přibližně 15 km od Madonny di Campiglio při vjezdu do údolí Val Rendena se nachází městečko Pinzolo. Na rozdíl od rušné Madonny má Pinzolo spíš poklidný charakter. Je ideální pro letní rodinnou dovolenou a navíc nabízí nesrovnatelně lepší ubytování.
 
Oblast Madonny di Campiglio zahrnuje velkou řadu letních aktivit. Přes 50 tisíc hektarů národního parku Adamello-Brenta dohromady se 450 km dlouhými horskými stezkami je úžasnou příležitostí pro ty, kteří si chtějí dopřát procházky či horskou cyklistiku v chladných jedlových či kouzelných modřínových lesích.
 
Tenisoví nadšenci mohou hrát na osmi kurtech v údolí Rendena. Ideální pro paragliding jsou vrcholy Doss del Sabion a Pradalago, ze kterých je možný seskok z více než dvou km. Pro příznivce golfu je určeno 80 000 m² trávníků slavného golfového klubu Campo Carlo Magno. Dále se zde vyžijí cyklisté, rybáři i houbaři. Vyhledávané je také horolezectví.
 
Pro návštěvníky preferující relaxaci před sportovní námahou jsou připravena wellness centra. Nejen dámy mohou využít zkrášlující střediska jako např. Alpen Beauty nebo Beauty farm.
 
Národní park Adamello Brenta je největší chráněnou oblastí Trentina. Nachází se v západní části a jeho rozloha činí 620,517 km². Součástí národního parku Adamello Brenta jsou pohoří Adamello a Brenta rozdělené údolím Rendena a lemované dalšími údolími Non, Sole a Giudicarie.
 
V národním parku se dále nachází 80 jezer a Adamello Glacier, jeden z největších ledovců v Evropě. Fauna parku patří mezi druhově nejbohatší v Alpách a zahrnuje všechny třídy zvířat, které hledají útočiště v horách, mimo jiné i kamzíky a medvědy. Národní park Adamello Brenta zahrnuje bohaté lesy a louky, ovoce a květiny, které je vzácnost najít, tisíce druhů hmyzu, ptáků a jiných živočichů, jejichž život je určující pro biologickou rovnováhu parku. Z kulturních památek může být nezapomenutelným zážitkem návštěva kostela sv. Vigilia nebo kostela sv. Stephena.

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 765 km, od Brna 800 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
****
Cykloturistika
****
Golf
***
Wellness
**
Adrenalinové sporty
****
Kultura & zábava
**
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Bormio (I)
****
Paganella (I)
***
Passo Tonale (I)
****
Passo Tonale -... (I)
***
Val di Sole (I)
*****

Ubytování ve středisku

Park residence Imperator leto/residence_imperator_uvod.jpg
***

Chcete zajistit jiné ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.

Novinky

Novinkou letošního roku je Dolomity di Brenta Bike 160 km cyklistický závod.