Macugnaga (1200m - 3550m)

kraj: Valle d´Aosta, Piemonte

Macugnaga, Alagna Macugnaga

Uprostřed uchvacující vysokohorské krajiny a ve stínu Monte Rossy, největšího horského masivu Alp, leží dvě známé letní destinace Macugnaga a Alagna. Na nejvzdálenějším konci Valle Anzasca u Val d’Ossola se rozkládá Macugnaga a dělí se na části Staffa, Pecetto, Borca, Isella, Testa, Ripa, Opaco, Dorf, Fornarelli, Quarazza, Pestarena. Alagna leží ve Valsesii.
Kořeny charakteristických a typických prvků místní kultury, architektury a dialektu sahají do 13. století. Národy pocházející ze švýcarského údolí Sass se usadily ve vyšších polohách Valle Anzasca, stejně jako v dalších centrech Formazza a Ornavasso. Ještě dnes mohou turisté spatřit typické obydlí – Walser.  Mnohé byly částečně zrestaurovány, avšak zachovaly si původní vzhled s kamennými základy, konstrukcemi i vnitřkem ze dřeva, s balkóny a střechou s dvěmi vrstvami břidlicových dlaždic či slámy.
V Macugnaga se stále udržuje kultura komunity Walser se svou pohostinností, zvyky, typickými pokrmy a muzeem casa-Walser. Horské muzeum zase uchovává dokumenty s příhodami spojenými s výstupem na Monte Rosa.
Místní zajímavostí jsou pozůstatky důlních štol, ve kterých byl od 18. století těžen zlatý pyrit. V dnešní době zůstalo již jen pár kilometrů z původních 50 km a část z nich slouží jako turistická atrakce.
Ledovce na Monte Rosa dělají z Macugnaga proslavenou oblast pro zimní turistiku.
Turisty láká nádherná alpská příroda se zelenou kotlinou zasazenou mezi příkré stěny údolí, četné vodní prameny, bystřiny a vodopády. Je to vhodné místo pro procházky a treking.
Skalní stěny hory Rosa jsou často vyhledávány profesionálními horolezci. Během období letních měsíců zde však nechybí ani organizované kurzy. Výuka je rozdělena podle zkušeností zájemců na úvod do horolezectví, kurzy lezení a zdokonalování techniky.
Okolí naskýtá také mnoho možností vycházek mezi alpskými květy, svišti, kozorožci, kamzíky atd. K dispozici je mnoho tras i možnost připojit se k výletům pořádaným horskými průvodci.
Další způsob jak strávit dovolenou v Macugnaga aktivně je využití pestré nabídky sportů jako je tenis, paragliding, jízda na koni, volejbal, lukostřelba nebo petanque.

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 891 km, od Brna 1107 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
Cykloturistika
Golf
Wellness
Adrenalinové sporty
Kultura & zábava
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Breuil - Cervi... (I)
*****
Courmayeur (I)
***
Valle d´Aosta/... (I)
****
Zermatt - ledo... (CH)
****
Zermatt - Matt... (CH)
*****

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.