Limone Piemonte (1010m - 2050m)

kraj: Valle d´Aosta, Piemonte

Limone Piemonte.jpg Limone Piemonte

 
 
 
 
 
 
Pobřeží Středozemního moře je od této oblasti vzdálené pouhých 50 km. Limone vděčí za svou důležitost údolí hor Cornio, Colle di Tenda. Již v minulosti zde vedla známá stezka mezi Ligurskou riviérou, Azurovým pobřežím a Piemontem. Odtud pochází také její název hora dvou riviér. Historie Piemonte sahá až do dávné minulosti, kdy údolím vedla tzv. Římská cesta. Díky výborné infrastruktuře je Limone Piemonte snadno dosažitelnou destinací z Pianura Padana, Ligurie a jihu Francie. Limone Piemonte patří mezi nejstarší horské turistické oblasti v Itálii. Za hodinu lze odtud dosáhnout autem nebo vlakem Monte Carla, perly světově proslulého Azurového pobřeží.
Příjemné klimatické podmínky dělají z Limone Piemonte oblíbené místo pro strávení zimních i letních prázdnin. V létě Limone Piemonte nabízí nespočetné sportovní aktivity jako nordická chůze, horolezectví, tenis, fotbal, volejbal a basketbal. Na své si přijdou také cyklisté. V Limone Piemonte se nachází mnoho různých tras. Přičemž k dispozici jsou i výlety s průvodci. V oblasti Piazzale Nord lze také využít dráhy pro kolečkové brusle.
Nedaleko Piemonte se také nachází mnoho kulturních center. Příznivce tance jistě potěší výuka latinsko-amerických tanců. Mezi události opakující se každý rok patří prestižní šachový turnaj, Rally di Limone Piemonte, známá slavnost Estate musicale, při níž se nosí kostýmy z Abaya (připomínka historie a legend o vyhnání arabů z okolí) a slavnosti jednotlivých čtvrtí s okcitánskou hudbou a tanci.
Dominantou náměstí Pizza del Municipio a kostela sv. Petra ve Vicoli je románská věž z 11. století a kamenná budova v pozdně gotickém stylu ze 14. století. V okolí historického centra Limone turisté mohou navštívit Napoleonovu galerii, která je svědectvím jeho pokusu o přechod kopců přes tunel, který se začal budovat v roce 1614 a poté opět na začátku 19. století.
 

 

 
 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 1138 km, od Brna 1249 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
Cykloturistika
Golf
Wellness
Adrenalinové sporty
Kultura & zábava
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Bardonecchia (I)
****
Limone Piemont... (I)
***
Sestriére a Vi... (I)
*****
Val d'Isère a ... (F)
*****
Valle d´Aosta/... (I)
****

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.