Lago di Garda (65m - 2218m)

kraj: Trentino occidentale, Lombardia

Lago di Garda Lago di Garda

Slavný italský jezerní areál Lago di Garda se nachází na pomezí tří italských regionů Lombardie, Veneta a Friuli. V Itálii snad neexistuje navštěvovanější letní vnitrozemský areál než oblast Lago di Garda ležící ve výšce 60 m.n.m, který je obklopen skalními štíty dosahujícími téměř 2 000 m.n.m. Po obvodu největšího jezera v Itálii se nachází velké množství městeček a vesniček. Mezi nejznámější a nejnavštěvovanější patří Riva del Garda, Malcesina, Bardolino, Sirmione a Salò.
Město Riva del Garda je situováno v severní oblasti. Jezero je zde mnohem hlubší než v jiných částech, a proto naprosto ideální k plachtění a windsurfingu.
Malcesina se nachází na severovýchodním břehu jezera a je jednou z nejatraktivnějších a nejoriginálnějších vesnic v jezerním regionu, kde se nachází mnoho historických a archeologických divů, které stojí za zhlédnutí.
Bardolino leží na jihovýchodním břehu jezera v kopcovité části, v místě, kde se jezero rozšiřuje. Je atraktivní především pro znalce vín, protože je prestižním centrem produkce kvalitního italského vína.
Dobře situované je město Sirmione, které se rozkládá v jižní části Lago di Garda na poloostrově zasahujícím přibližně čtyři km do jezera a mající původ již v římských dobách. Zřejmě proto je jednou z nejatraktivnějších archeologických světových lákadel.
Historické městečko Salò občas nazývané také Magnifica Patria je nejdůležitějším urbanistickým centrem západního pobřeží Lago di Gardy. Pro své historické a umělecké přednosti je vyhledávanou turistickou oblastí po celý rok.
Jezerní oblast Lago di Garda se velmi rychle stala oblíbeným cílem sportovců. Rozsáhlá vodní oblast je ideální pro windsurfing a okolní skalní stěny pro horolezce. Turistům však lze doporučit také historické budovy a zábavní park Gardaland.  U jezera je pak možnost zapůjčení loděk a výletních člunů. Příjemným zpestřením může být výlet do 30 km vzdáleného městečka Verona.

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 824 km, od Brna 871 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
****
Cykloturistika
Golf
Wellness
**
Adrenalinové sporty
*****
Kultura & zábava
***
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Madonna di Cam... (I)
****
Paganella (I)
***
Passo Tonale (I)
****
Passo Tonale -... (I)
***
Val di Sole (I)
*****

Ubytování ve středisku

segattini_uvod.jpg

Chcete zajistit jiné ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.