Kronplatz (900m - 2275m)

kraj: Südtirol, Trentino orientale, Veneto

kronplatz_001.jpg (1) Kronplatz

Toto prázdninové středisko se 14 městečky je velice atraktivním místem s širokou řadou nabídek pro dovolenou. Vyznačuje se tradičním alpským pohostinstvím a nezpochybnitelnou kvalitou.
V okolí se nacházejí tři ze sedmi přírodních parků: park Fanes-Sennes-Braies, opředený legendami, přírodní park Vedrette di Ries-Aurina se svými honosnými třítisícovými vrcholy a přírodní park Puez-Odle. Během procházek a výletů turisté mohou narazit na neobyčejnou florou a zahlédnout i nějaké „exotické“ zvíře.
Oblast Kronplatz je ideálním místem pro cyklisty, kteří dávají přednost náročnější jízdě na horském kole. Nabízí širokou síť značených cyklistických tras vedoucích z údolí až po náročnější výstupy na horu. Kronplatz má 1 163 km tras a stezek pro cyklistiku všech stupňů obtížnosti.
V Pustertalu se nachází největší park pro nordickou chůzi v Evropě, který leží na úpatí Kronplatzu v Dolomitech. Rozprostírá od Pfalzenu přes Bruneck, Olang až po Rasen. Disponuje velmi dobře značenými stezkami dlouhými přes 275 km lehkými a středně těžkými stupni obtížnosti. Kdo má zájem, může si pro tento nový typ sportu objednat instruktora pro různé túry a kurzy.
Pro každého, kdo chce na dovolené zažít dobrodružství se v oblasti nachází pěkné údolí s řekou pro rafting. V Kronplatzu jsou ideální podmínky pro horolezectví, golf, kanoistiku, pěší turistiku a paragliding.
Kulturně zajímavá je Val Pustiera, kde je zpřístupněno mnoho hradů, sloužících jako svědectví bouřlivé minulosti, dále kaplí kostelů i sloupů. Vše vypovídá o mimořádném uměleckém nadání místních obyvatel. V Etnografickém muzeu v Teodone jsou vystaveny zvyky staré vesnické kultury.
Tajný tip pro spokojený pobyt v Kronplatz - ceny ubytování mimo hlavní turistickou zónu Brunecku jsou výrazně příznivější.

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 670 km, od Brna 607 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
****
Cykloturistika
****
Golf
****
Wellness
**
Adrenalinové sporty
****
Kultura & zábava
****
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
3 Zinnen (I)
***
Alta Badia (I)
***
Brixen/Plose (I)
***
Defereggental (A)
**
Tauferer Ahrnt... (I)
***

Ubytování ve středisku

fostlerhof/fostlerhof_hlavni.jpg
***
Residence Alping/Residence_Alping.JPG
***

Chcete zajistit jiné ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.