3 Zinnen (1140m - 2205m)

kraj: Südtirol, Trentino orientale, Veneto

Hochpustertal.jpg 3 Zinnen

Poblíž rakouské hranice se italským Tyrolskem táhne údolí Hochpustertal se svými vesnicemi Innichen, Sexten, Toblach a Niederdorf. Turisté se sem pravidelně sjíždějí obdivovat krásu zdejších dolomit. Oblast je ideální pro rodiny s dětmi – údolí nabízí výlety do hor, kulturní program i různé další aktivity.
Místní hory dosahují výšek okolo 3000 m. Oblíbený je Haunold i trochu vyšší Dreischusterspitze. Vrchol Helm je zajímavým cílem především proto, že velkou část cesty lze urazit lanovkou a po výstupu na rozhlednu se naskýtá nádherný pohled až do Rakouska. Dominantou dolomitů v Hochpustertalu je ovšem trojice fenomenálních skalisek nazvaná Drei Zinnen a neustále obléhaná turisty. Nejsnazší cesta k nim vede údolím Fischleintal u Sextenu a jeho smrkovými lesy. Schůdnějšími turistickými cíli jsou dva zdejší přírodní parky, Sextenské Dolomity a Fanes-Sennes-Prags. Skrytým klenotem údolí Pragsertal je jezero s průzračnou vodou, po němž se můžete projet ve člunu. Na koupání je ovšem dost chladné.
Stoupence horských kol zaujme zdejší krajina s řadou dobrodružných tras. Mimoto v červenci startuje z Niederdorfu závod Dolomiti Superbike. V Sextenu zase stojí nejvyšší horolezecká hala v Itálii měřící 16,5 m.
Celá oblast je poznamenána událostmi 1. světové války. Mezi horami vedla fronta a rakouští vojáci se na horách i pod nimi střetávali s italskými. Touto epochou se zabývá muzeum cizineckého ruchu v Niederdorfu. Kulturním centrem údolí je vesnice Innichen se dvěmi  kostely – starý, románský s velkou zachovalou freskou a novější, michaelský, jehož poslední rekonstrukce proběhla v baroku. O tělesné blaho se postarají lázně a děti se zabaví v muzeu Dolomythos, které se věnuje dolomitům – jejich vzniku, historii, ale i geologické a mineralogické problematice. Expozice je samozřejmě určena i dospělým.
Děti mohou navštívit koupaliště v Innichenu anebo zvířecí park v Toblachu, kde žijí typické dolomitské druhy, například výři. V červnu se údolí sjíždějí pěvecké sbory a účastní se pěveckého festivalu. Na přelomu července a srpna se naopak sjedou hudebníci, aby uctili památku skladatele Gustava Mahlera, který zde měl svou letní rezidenci. Sportovní událostí léta je maratonský běh na Drei Zinnen.
 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 603 km, od Brna 650 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
****
Cykloturistika
***
Golf
Wellness
*
Adrenalinové sporty
***
Kultura & zábava
****
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Cortina d'Ampe... (I)
****
Defereggental (A)
**
Kronplatz (I)
****
Sillian (A)
***
Tauferer Ahrnt... (I)
***

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.

Novinky

Novinkou letošního roku je nový kulturní průvodceCulturonda® Dolomythos.