Courmayeur (1224m - 2624m)

kraj: Valle d´Aosta, Piemonte

Courmayeur.jpg Courmayeur

Courmayeur je jedno z nejznámějších míst v Itálii ležící na úpatí nejvyšší hory Evropy Mont Blanc až na konci údolí Valle d´Aosta. Oblast kolem Courmayeur byla proslulá již v 17. století svými jedinečnými minerálními prameny. Krása horské vesničky umožňuje sportovní vyžití jak v zimě tak v létě. Courmayeur leží na turistické cestě, vedoucí od Plan Checruit do Val Veny, takže se naskýtá bezpočet možností ke sportování v přírodě. Ve volném čase mohou návštěvníci hrát tenis, golf, minigolf, squash, fotbal, projet se v kajaku nebo na raftu, plachtit, rybařit, zaplavat si v krytém či termálním bazéně, nebo se projet se na horském kole. Z Courmayeur je také možné uspořádat výlety na Rutor ledovec, blízko La Thuile. Sportovní středisko Mont Blanc je jedno z nejatraktivnějších a nejlepších z celé Evropy a nabízí překrásné kluziště a hokejové hřistě. Ve Forum Sport Centru můžou návštěvníci volit z mnoha možností halových sportů, fitness centra, trénovat aerobik, spinning, moderní tance, strečing, squash, halový golf, nebo si zabruslit. Nechybí dokonce kamenná cvičná horolezecká stěna.

Okouzlující atmosféru zejména při večerním osvětlení lze vychutnat při toulce po Via Roma - promenádní ulici s více než stovkou obchodů, mj. nejvyhledávanějších mezinárodních značek. V sousedním, asi pět kilometrů vzdáleném středisku Pré-Saint-Didier nabízejí termální prameny s wellness zařízeními k účinné relaxaci. Pokud si chce někdo odpočinout, může využít jedny z mnoha městských lázní nebo navštívit úzké protáhlé ulice s malebnými obchody a levnými restauracemi s kvalitní a širokou nabídkou jídel. Noční život zde může být živý, město nabízí nejen výběr nočních barů, ale i mnoho malých krčem. V Courmayeur jsou úzké protáhlé ulice s malebnými obchody a levnými restauracemi s kvalitní a širokou nabídkou jídel. O potěšení z nákupů na Via Roma, či o lukulských radostech po celodenním sportování již byla řeč. Dodejme jen, že kulinářské lahůdky je možno zapíjet místními kvalitními víny z nejvýše položených vinic v Evropě (až 1000 m n. m.) -Morgex a Salle, nacházejících se jen pár kilometrů od Courmayeuru.

Hlavní atrakcí je velkolepý vodní průtok, který vede z hlavní budovy do tří bazénů v zahradě, ve kterých je možnost koupání dokonce i když hustě sněží. Bazény jsou obklopeny dřevěnými saunami s výhledem na Mont Blanc. U venkovních bazénů jsou umístěna lehátka na opalování, masáže nebo relaxaci. V zimních měsících mohou nejodvážnější podniknout cestu do třetího bazénu vykopaným průchodem ve sněhu. Novinkou této sezóny je „Relaxace pod hvězdami“ každou sobotu večer do 23 hodin hosté mohou vyzkoušet lázeňské procedury pod noční oblohou.

 

Sezóna:
Vzdálenosti:
od Prahy 1000 km, od Brna 1198 km
Map24
Plánovač cest: zadejte svoji adresu pro cestu do střediska

Poloha střediska: zobrazte středisko na mapě
Diskuze ke středisku: 0 příspěvků | zobrazit všechny

HODNOCENÍ

Turistika & nordic walking
Cykloturistika
Golf
Wellness
Adrenalinové sporty
Kultura & zábava
* S-Guide hodnocení
* Vaše hodnocení
HOT-LINE: 605 358 853
E-MAIL: info@sguide.cz

Okolní střediska

Destinace
Hodnocení Podmínky
Breuil - Cervi... (I)
*****
Chamonix Mont-... (F)
****
Les Arcs (F)
*****
Macugnaga (I)
***
Valle d´Aosta/... (I)
****

Ubytování ve středisku

Chcete zajistit ubytování v tomto středisku?

Vám ho na míru zajistíme.